NAUJIENOS

Smagus pasibuvimas Pakruojyje su pakruojiečiais ir jų svečiais

Kategorija:

Miestas:

Šį savaitgalį pakruojiečiai smaginosi tradicinėje miesto šventėje, į kurią suvažiavo gausus būrys svečių. Tai tolimesni ir artimesni partneriai. Tai ilgamečiai pakruojiečių draugai iš Bauskės, Rundalės, Iecavos (Latvija), partneriai iš Estijos, Lenkijos, Italijos, ir net Japonijos ambasadorius Lietuvai Shiro Yamasaki su žmona.

Šventės įžanga – rugpjūčio 21 d. Pakruojo kultūros centre atidaryta Pakruojo, Šiaulių ir Rundalės dailės studijų lankytojų paroda „Ženklai iš praeities“. Parodoje eksponuojami rugpjūčio 5–7 d. vykusio dailės plenero metu sukurti darbai.

 Atidarydama parodą, Pakruojo kultūros centro direktorė Renata Budrienė papasakojo apie dailės plenero organizavimą, kodėl pasirinkta būtent tokia tema, kokią reikšmę mūsų ir latvių kultūrai turi senieji ženklai, padėkojo dailės studijų vadovams bei kūrybinėms grupėms už giliaprasmius kūrinius. Parodos atidaryme dalyvavę kūrinių autoriai pristatė savo paveikslus trumpai apibūdindami savo vidinę būseną tapant, asmenines sąsajas su tuo, kas vaizduojama, paaiškino ženklus ir simbolius. Menininkų darbais gėrėjosi ir kūrėjus sveikino savivaldybės vicemeras Virginijus Kacilevičius, savivaldybės tarybos narė Erika Kižienė, kurios tapybos darbelis taip pat buvo eksponuojamas.

Dailės pleneras organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Pakruojo rajono savivaldybės remiamą projektą „3P (Patriotiškumo–Pilietiškumo–Partnerystės“ renginiai Pakruojo rajone“.

Paroda Pakruojo kultūros centre veiks iki rugsėjo vidurio, vėliau keliaus į Rundalę.

Pakruojiečiai, kartu kaimynais iš Biržų, Joniškio, Pasvalio rajonų paminėjo Baltijos kelio 30-metį.

O rugpjūčio 24 dieną mieste šurmuliavo tradicinė šventė. Šįkart ji vadinosi „Kampelis širdžiai brangus“. Centrinėje gatvėje išsirikiavo amatininkai, tautodailininkai, kulinarinio paveldo atstovai ir kiti šventinės mugės dalyviai. Prie parko saloje įsikūrė bendruomenės, sukviestos  vietos veiklos grupės "Pakruojo rajono partnerystė". Tarp bendruomenių sukosi ir viena didžiausių bendruomenių programos sumanytojų, vietos veiklos rupės direktorė  Marija Žiubrienė. Tradiciškai išpuoštuose kiemeliuose rajono vadovus, tarybos narius ir svečius pasitiko vaišingi bendruomenės nariai. Ir kiekvienas ne tik skirtingu valgiu, bet ir išradingumu stengėsi nustebinti. Pašvitiniečiai rinko aukas pieninei atkurti. Rozalimiečiai į šventę su visu pulku neklaužadų atidardėjo.  O pamatę ateinančius svečius su visam padūko. Tarškino, barškino, pypino, kas tik kuo ir kaip begalėjo. Negana to, rajono merą Saulių Margį ir į svečius atvykusį vyskupą Eugenijų Bartulį privertė bent trumpam į vaikystę sugrįžti ir įbrukę po buteliuką pieno pačiuožinėti pripučiamame atrakcione.

Su pakruojiečiais bendravo Biržų rajono meras Vytas Jareckas ir mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Joniškio rajono meras Vitalijus gailius ir vicemerė Vaida Aleknavičienė, Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.

Pavakary per miestą nusidriekę išradingos eitynės, pademonstravusios pakruojiečių kūrybingumą ir sugebėjimą džiaugsmą dovanoti sau ir kitiems.

Karolina Baltmiškė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikams

6 leciono (pamoka)Jonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama