NAUJIENOS

Smagi pažintis su Omega

Kategorija:

Miestas:
Smagus penktadienio rytas Senųjų Trakų bibliotekoje prasidėjo susitikimu su kalyte Omega Minkštoji Ausis ir jos šeimininke seserimi Dominyka bei su Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniais ir jų mokytoja. Tik pamačius keturkoję draugę, vaikų akyse pradėjo skleistis gerumas, pozityvumas ir nuoširdumas.

Susitikimo tikslas – supažindinti vaikus su šunų atsiradimo epocha bei jų priežiūra. Renginio metu sesuo Dominyka papasakojo įdomių faktų, kaip šunys pradėjo susigyventi su žmonėmis: kadangi pripildyti skrandžius reikėjo visai dienai, o aišku, kad pavalgęs mėsos turi daugiau energijos nei pakramsnojęs žolytės, pagrindinis tikslas – medžioti kartu. Be to, šunų uoslė gerokai aštresnė, jie yra kur kas greitesni nei žmonės, todėl medžioklėje jie nepamainomi partneriai, gebantys anksčiau pastebėti grobį. Taip pat sužinojome, jog žmonės, išdarinėdami gyvūnus, visada numesdavo trupinėlį šunims. Šunys ne tik tiko medžioklei, bet buvo puikūs žmonių sargai, ginantys nuo plėšrių gyvūnų: leopardų, hienų ir t.t. ir visada urzgimu pranešantys apie besiartinantį gyvūną ar pašalinį žmogų. Šuo nuo seniausių laikų tapo geriausiu ir ištikimiausiu žmogaus draugu. Sesuo Dominyka supažindino mus su įvairiausiomis šunų veislėmis, papasakojo, kaip veislės laikui bėgant keitėsi, daug įdomių faktų atskleidė apie kurtus, pavyzdžiui, jog jie įsibėgėja iki 70 km/val.

Renginio žvaigždė, be abejo, buvo sesers Dominykos mišrūnė Omega. Kalytė su seserimi gyvena jau 7 metus. Pašnekovė atskleidė, jog per tuos metus buvo visko, nes kartais Omega yra labai užsispyrusi, tačiau kalytė yra itin draugiška su žmonėmis ir gyvūnais, išsilaikiusi Kaniterapijos pažymėjimą. Renginio metu keturkojė viešnia pademonstravo, jog supranta gestų kalbą, sesei Dominykai nereikėjo sakyti komandų, kalytė viską suprato ženklų kalba. Ir tai ne vienintelė kalba, kurią supranta kalytė – komandas protingoji viešnia atlieka ir seseriai jas sakant japoniškai! Susirinkusiuosius Omega nudžiugino savo pasirodymu – šuoliukais per kliūtis.

Dėkojame sesei Dominykai už ypatingą pamoką apie gyvūnus, Omegai už pasirodymą, o vaikams už buvimą kartu. Nepamirškime, kad gyvūnas nėra žaislas. Nusprendę jį auginti, turime prisiimti ir atsakomybę, suvokti, kad visada turėsime juo rūpintis. Šunys – itin protingi, juos galime išmokyti įvairiausių dalykų, tereikia kantrybės.
 
Agnieška Uscilienė
Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė
 

Popietė „Mur mur miau“

Popietė „Mur mur miau“

Katės – vienos mėgstamiausių augintinių, laikomų tiek namuose, tiek lauke. Šie gyvūnai gali būti išdykę, gulėti ant kompiuterio, mėtyti daiktus nuo stalo be jokios priežasties ir visą dieną miegoti, bet tai tik maža dalelė...


Reklama