NAUJIENOS

Skuodiškiai džiaugėsi Pagėgiais

Kategorija:

Miestas:

Balandžio 12-ąją Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo Skuodo  savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Viešnagė ypatinga, skirta keturioliktą kartą Lietuvoje minimai Nacionalinei bibliotekų savaitei, kurios šūkis „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų…“..

Kadangi skuodiškiai negalėjo atvykti į Pagėgių bibliotekos atidarymą, įvykusį prieš porą metų, tad pirmą kartą apsilankę naujoje bibliotekoje buvo sutikti su duona ir druska bei šmaikščia dainele „Oi laukėm laukėm, mes skuodiškių laukėm...“. Svečiams buvo pristatyta biblioteka, jos istorija, ekspozicijos ir parodos, skaityklos ir fondai. Priminėme bičiuliams savo krašto istoriją, skaudų čia gyvenusių žmonių likimą, didžiavomės, kad mūsų kraštas didingas gamtos paminklais,  iškiliais raštijos veikėjais, dabar gražiai dirbančiais žmonėmis.

Prie diskusijų stalo klausėmės žemaitiškos šnekos, apgailestavome, kad nemokame taip gražiai kalbėti, kaip jie... Bet kalbos netrūko – skuodiškiai gyrė Pagėgius, sakė, kad miestelis labai  gražus, sutvarkytas ir labai švarus. Teigė, kad  mums truputį net ir pavydi, jog turime tokią gražią biblioteką, stebėjosi pagėgiškių bibliotekininkių darbštumu ir išradingumu,  linkėjo kasmet augti visomis prasmėmis – biudžetu, knygų fondais, bibliotekininkų bendruomene, kvietė aktyviau įsilieti į vakarų Lietuvos bibliotekininkų bendrai rengiamus projektus, organizuojamas šventes, sportinius sąskrydžius. Skuodo viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas pristatė kartu atvykusias darbuotojas, pasakojo apie savo biblioteką, jos rengiamus renginius, bendradarbiavimą su kaimynais latviais, kvietė atvykti su atsakomuoju vizitu į Žemaitiją.

Aptarta daug gražių bendradarbiavimo galimybių, kurias reiktų išnaudoti, pasikeista atminimo dovanomis, Pagėgių bibliotekininkus džiugina bibliotekos Svečių knygoje bičiulių paliktas linksmas įrašas: „Norem palėnkietė Jūsa biblioteką gerū idieju, palonkiū viejū, gerū riemiejū, skaitituojū geranuorėškoma. Gražiuos patalpuos sklind gera aura, darbuotoju kuribiškoms ir nuošerdoms. Givuokėt, klestiekėt ir laukam pas save Skoudė svetiūs..

www.pagegiai.lt


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama