NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Skulptorius Raimondas Baškys gyvenimą fiksuoja skulptūrose

Kategorija:

Miestas:

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta tautodailininko kuršėniškio Raimondo Baškio medžio drožybos darbų paroda. Parodą atidarė Kuršėnų meno mokyklos jaunieji pianistai – Kamilė Milieškaitė ir Paulius Tamutis.

 Pristatydama medžio drožėją Raimondą Baškį, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė pažymėjo, jog Raimondas medžio drožyba susidomėjo jau nuo pradinių klasių. Jo kelias į medžio drožėjų „olimpą“ buvo tiesus ir tvirtas. Raimondas nesiblaškė – jis pasirinko medį, atmesdamas kitas medžiagas ir faktūras savo kūrybos išraiškai.

Menotyrininkė Michalina Adomavičienė pažymėjo, jog Raimondas Baškys tęsia lietuviškas medžio drožybos tradicijas. Jis visiems atrodo, kaip tylus, ramus žmogus, o jo kūryba rodo ką kitą. Parodoje pristatomi ir dievai, ir velniai, ir angelai, ir politikai, ir šiaip įžymūs žmonės. Visi darbai sukurti tikrai meistriškai – subtilūs personažų veidų bruožai, detalės skleidžia tam tikrą aurą, leidžiančia pajusti skulptoriaus mintį ir idėją.

Raimondą Baškį su parodos atidarymu sveikindamas Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras didžiavosi, kad ir jam skirta šaržuota skulptūrėlė puošia parodą. Jis nuoširdžiai pasveikino skulptorių su brandžia paroda ir kartu su savo pavaduotoju Algiu Mačiuliu įteikė gėlių ir atminimo dovaną.

LR Seimo vicepirmininkės Raimondo Baškio žmonos Rimos sveikinimus perdavė Ada Grakauskienė. Pati Rima dėl užimtumo dirbant valstybinį darbą negalėjo dalyvauti parodos atidaryme, tad jos sveikinimą perdavė jos pedėjėja. Visiems susirinkusiems sukėlė daug juoko Ados sveikinimo metu „lakstantys“ velniai.... Viena užgavėnių velnią simbolizuojanti kaukė ėmė ir nukrito nuo sienos...

Raimondą Baškį sveikino Savivaldybės Kultūros skyriaus, Šiaulių tautodailininkų sąjungos, Kuršėnų seniūnijos ir kitų įstaigų atstovai, kolegos tautodailininkai, kuršėniškiai, artimieji.

Zigmas Ripinskis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama