NAUJIENOS

Skatinamas smulkių ūkių bendradarbiavimas ir trumpos tiekimo grandinės

Kategorija:

Miestas:

Dviem projektams pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Bendradarbiavimo“ veiklos sritis „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“ ir „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“ Žemės ūkio ministerijos Projektų atrankos komitetas rekomenduoja skirti paramą.

Viename projekte numatytas 5 žemės ūkio produkcijos gamintojų, auginančių daržoves, vaisius, bendradarbiavimas su įmone, užsiimančia didmenine ir mažmenine prekyba, internetine prekyba. Tai leis padidinti ūkių produkcijos pardavimus, skatinti ūkių gyvybingumą, konkurencingumą, inovacines ūkių technologijas ir trumpos maisto tiekimo grandinės organizavimą, įskaitant žemės ūkio produktų perdirbimą i rinkodarą ir rizikos valdymą žemės ūkyje. Tokiu būdu ūkiai turės galimybę išauginti ir pagaminti daugiau sertifikuotos ekologiškos ir nacionalinės kokybės produkcijos, ji bus parduodama didesniam vartotojų ratui.

Kitame projekte du subjektai, atitinkantys smulkaus ūkio statusą, užsiims bendra žemės ūkio produkcijos perdirbimo, apdorojimo ir rinkodaros veikla. Taip bus siekiama didinti pareiškėjo ir partnerio ekonominį gyvybingumą ir konkurencingumą rinkoje,  diegiant naujas, saugias ir pažangias žemės ūkio produkcijos apdorojimo ir rinkodaros technologijas. Bus stiprinami ūkio subjektų ryšiai ir bendradarbiavimas.

Abiejuose projektuose numatytos investicijos į gamybinės bazės stiprinimą, tai leis vienu atveju sukurti efektyvią trumpo tiekimo grandinę, o kitu – dėl bendradarbiavimo didinti smulkių ūkių konkurencingumą.

ŽŪM inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama