NAUJIENOS

Skaitmeninio raštingumo mokymai vyko Rūdiškių bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Kovo 22, 23, 25 dienomis Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ nuotoliniai nemokami kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems. Mokymų tema – „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“. Mokymus vedė vyr. bibliotekininkė Teresa Bundzevič.
Šiuose mokymuose dalyvavo įvairaus amžiaus Rūdiškių bendruomenės narių. Grupėje 10 žmonių, panorusių pagilinti žinias, iš jų didžioji dalis – moterys.

Vyr. bibliotekininkė Teresa Bundzevič iš pradžių trumpai supažindino su teorine medžiaga, vėliau buvo atliekama daug įvairių praktinių užduočių. Pasak Teresos Bundzevič, šių mokymų tikslas – įgyti konkrečius praktinius įgūdžius, kuriais žmonės iš karto galėtų naudotis.

Dalyviai sužinojo bei įgijo praktinių įgūdžių, kaip naudotis viešosiomis paslaugomis internete, kaip pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas internete, palyginti kainas. Kaip įkelti savo skelbimus, juos susieti su socialiniais tinklais. Taip pat sužinojo apie e. bankų teikiamas paslaugas internete.

Mokymų pabaigoje buvo laikomas žinių patikros testas ir dalyviams buvo išsiųsti pažymėjimai. Rūdiškių bibliotekos lankytojai savo laiką praleido prasmingai ir turiningai, praturtino savo žinias, patobulino skaitmeninius įgūdžius neišeidami iš namų. Džiaugiamės lankytojų žingeidumu ir noru dalyvauti seminaruose.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Šis projektas yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto lėšomis.
 


Visus, norinčius išmokti naudotis kompiuteriu ir jo galimybėmis bei pagilinti jau turimas žinias, kviečiame registruotis į nuotolinius mokymus Rūdiškių miesto bibliotekoje. Tai galite padaryti paskambinę tel. (8 528) 59 779.
 
Laima Franckevičienė
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja
 

Reklama