NAUJIENOS

Šiuo metu Kėdainių rajone statomi modernūs konteineriai

Kategorija:

Miestas:
Ne tik mieste, bet ir kaime jau greit nebeliks senųjų komunalinėms atliekoms skirtų konteinerių ant ratukų bei rūšiavimui skirtų varpelio formos konteinerių. Jie keičiami šiuolaikiškais, mūsų klimato sąlygoms pritaikytais antžeminiais, pusiau požeminiais ir požeminiais suomių gamybos „Molok“ konteineriais. Juos Kėdainių mieste jau įrengė, o šiuo metu miesteliuose bei kaimuose įrengia UAB „VSAVilnius“. Naujieji konteineriai yra puikaus dizaino, talpūs, patogūs išimti atliekas.
Praeitos savaitės pabaigoje konteineriai buvo baigti montuoti Labūnavoje ir Pašilių soduose. Konteineriai bus montuojami visose miesto ir rajono seniūnijoje. Darbai vykdomi operatyviai ir greitai.
Iš viso naujosios kartos atliekų konteinerių bus daugiau kaip penki šimtai. 100 vnt. – komunalinių atliekų konteinerių, po 100 – stiklo, popieriaus ir plastiko atliekų bei 41 vnt. – tekstilės konteinerių. Visų konteinerių talpa– po 2 kub. m. Naujieji konteineriai skirti išmesti komunalines atliekas, jas rūšiuoti Statomi atskiri konteineriai stiklui, popieriui, tekstilei sudėti. Konteineriai yra stačiakampės formos, sujungti į bendrą konteinerių grandinę, nepaliekant tarpų tarp jų. Pirmieji naujos kartos suomiški „Molok“ antžeminiai konteineriai buvo pastatyti prie J. Basanavičiaus g. 144 namo teritorijos prieigų.
Žinoma, svarbu ne tik patys konteineriai, bet ir aplinka apie juos. Gyventojai turi pasistengti atliekas tvarkingai išmesti, rūšiuoti, taip pat nepalikti netvarkos aplink konteinerius. Tikimasi gyventojų supratingo, atsakingo ir tvarkingo rūšiavimo.
Užbaigus konteinerių statymo darbus įrengtose aikštelėse, pagražės mūsų gyvenamoji aplinka, o svarbiausia − pagerės atliekų rūšiavimo aikštelių pasiekiamumas bei prieinamumas. Dėl talpų sandarumo sumažės negerų kvapų.
Šiuo metu yra baigiamas rengti supaprastintas statybos projektas dėl 28 pusiau požeminių ir 2 požeminių konteinerių aikštelių įrengimo mieste bei 9 pusiau požeminių aikštelių rajone – seniūnijų centruose. Atitinkamos institucijos turi pateikti suderinimus. Pagal užsakymą gaminama 150 pusiau požeminių ir 8 požeminiai konteineriai. Šių „Molok“ konteinerių įrengimas numatomas birželio− liepos mėnesiais. Darbus vykdys UAB „VSA Vilnius“.
Projektas „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“ finansuojamas Europos Sąjungos. Jo vertė – 1,9 mln. Eur, iš kurių Europos Sąjungos lėšos sudaro apie 1,7 mln. Eur, savivaldybės lėšos – apie 299 tūkst. Eur.

Astijus Krauleidis,
Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjas

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama