NAUJIENOS

Siūlomos įvažiavimo į Neringą naujovės

Kategorija:

Miestas:
Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis ketina kreiptis į tarybą dėl vietinės rinkliavos už leidimą mechaninėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į Neringą nuostatų pakeitimo. Kreiptis į Neringos savivaldybės tarybą merą paskatino Seimo nario Arvydo Mockaus, kuris yra ir Neringos miesto bičiulių parlamentinės grupės pirmininkas, pateiktas pasiūlymas.
Seimo narys A. Mockus į merą kreipėsi kviesdamas pakeisti minėtos rinkliavos nuostatus, numatant galimybę nustatyti vietinę rinkliavą, kuri galiotų kelias dienas ar savaitę.
 
Neringos savivaldybės tarybos sprendimu yra patvirtintos dvi vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą mechaninėmis transporto priemonėmis rūšys – vienkartinė, suteikianti asmeniui teisę įvažiuoti vieną kartą bei lengviesiems automobiliams taikoma rinkliava metams.
 
Ilsėtis į kurortą atvykstantiems asmenims dažniausiai taikomas vienkartinis vietinės rinkliavos mokestis.  Anot A. Mockaus, jei ši rinkliava leistų į Neringą įvažiuoti kelis kartus, naudos turėtų ne tik kurortas, bet ir visas regionas.  
 
„Dažnai tenka bendrauti su kurorto svečiais ir ne kartą teko girdėti atsiliepimų iš žmonių, kurie Neringoje apsistoja kelioms ir daugiau dienų, kad tokia tvarka apriboja jų laisvalaikio galimybes, o noras apsilankyti, pavyzdžiui, Lietuvos jūrų muziejuje pabrangsta kelis kartus “, - teigė  Seimo narys A. Mockus.
 
Meras Darius Jasaitis prisiminė, kad Neringos savivaldybės taryba prieš kelis metus jau buvo priėmusi sprendimą, kuriuo apsilankiusiems Lietuvos jūrų muziejuje, grįžtant į kurortą vietinės rinkliavos mokestis nebūdavo taikomas. Šio sumanymo teko atsisakyti, modernizavus Alksnynės kontrolės postą ir įdiegus naują apmokėjimo už įvažiavimą į Neringą sistemą.
„Kaip rodo statistika,  Neringoje vyrauja lankytojai, kurie pas mus vidutiniškai apsistoja trims ir daugiau dienų. Jei priimtume sprendimą nustatantį, kad mechaninėms transporto priemonėms taikoma įvažiavimo rinkliava galioja kelias dienas ar savaites, mano nuomone, praplėstume laisvalaikio galimybes, kurių įvairove ypatingai svarbi prastu oru“, - pasiūlymą komentuoja meras Darius Jasaitis.

Anot mero, įvertinus technines galimybes įgyvendinti tokį sprendimą, pasiūlymas bus teikiamas svarstyti Neringos savivaldybės tarybai.
 
Sandra Vaišvilaitė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama