NAUJIENOS

Siūloma patobulinti skalbimo mašinas, kad sumažėtų aplinkos tarša mikroplastiku

Kategorija:

Miestas:
„The Marine Conservation Society“ organizacijos kampanija „Stop Ocean Threads“ ragina Jungtinės Karalystės vyriausybę iki 2024 metų priimti įstatymą, pagal kurį skalbimo mašinose būtų privaloma įmontuoti specialius filtrus.
Šie filtrai būtų reikalingi tam, kad sulaikytų iš drabužių atitrūkstančius plastikinius mikropluoštus.

Be to, labdaros organizacija tiesiogiai lobuoja skalbimo mašinų gamintojus, taip tikėdamiesi greitesnių veiksmų bei kviečia visuomenę padėti jiems, besidalinat jų žinute „Twitter“ tinkle.

Organizacijos užsakymu „YouGov“ atliktame tyrime nustatyta, kad daugiau nei keturi penktadaliai tyrime dalyvavusių suaugusių pritarė tokių teisinių priemonių įvedimui.

Tuo tarpu 26 procentai jų teigė, kad jie būtų pasirengę už kitą savo skalbimo mašiną sumokėti papildomus £50, jei šioji būtų aprūpinta specialiu filtru, sugaunančiu ir sulaikančius plastiko mikropluoštus.

Mažesni nei penkių milimetrų ilgio mikropluoštai yra sukuriami kiekviename audinio gamybos proceso etape ir yra išskiriami, kuomet rūbai yra skalbiami mašinų pagalba.
Rugsėjį tyrime paskelbta, kad kasmet į vandenynus skalbimo mašinos paleidžia apie 165000 tonas sintetinių audinių, o dar 175000 tonų jų nusėda sausumoje.
„Mūsų tyrimas nustatė, kad visuomenė iš esmės palaiko raginimą priimti šiuos įstatymus ir vartotojai yra pasirengę šiek tiek primokėti, kad sumažintų mikroplastiko plūdimą į vandenynus,“ – sakė Laura Foster iš „Marine Cosnervation Society“. „Fantastiška matyti tokią paramą, kurios iki šiol sulaukė mūsų peticija, tačiau dabar mums reikia, kad ir pati visuomenė pademonstruotų savo paramą, ir prisidėtų prie mūsų veiksmų tiesiogiai bendraujant su gamintojais,“ – teigė dr. Foster. „Jei mums pavyktų parodyti gamintojams, kad visuomenė nori šių filtrų įmontavimo kiek įmanoma greičiau, mes tikimės, kad tai paspartintų teisėkūrą ir filtrai būtų įrengti jau artimiausiu metu.“
Organizacijos paskelbtą peticiją iki šiol jau pasirašė daugiau nei 12000 žmonių ir ji prieinama „Marine Conservation Society“ tinklalapyje.
Visuomenės nariai taip pat skatinami paremti kampanijos tikslus dalinantis „Twitter“ žinute ir joje pažymint skalbimo mašinų gamintojus.
Sintetiniai audiniai, tokie kaip poliesteris ir nailonas, yra dažniausiai tekstilės industrijoje naudojami audiniai.
Jie sudaro daugiau nei 60 procentų medžiagų, naudojamų pasaulinėje rūbų gamyboje.
Maždaug 15 procentų viso plastiko naudojama sintetiniams pluoštams gaminti, daugiausia – drabužiams.

Gismeteo.lt 

Reklama