Siūloma pakeisti bedarbio statuso suteikimo sąlygas
  NAUJIENOS

Siūloma pakeisti bedarbio statuso suteikimo sąlygas


Miestas:
Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Algirdas Butkevičius Seimui pateikė Užimtumo įstatymo pakeitimo projektą.
„Bendraujant su gyventojais, savivaldybių atstovais išklausome nemažai nusiskundimų dėl tokių atvejų, kai asmenys, turėdami žemės ūkio valdą, pagal reikalavimus ją prižiūri, tačiau nevykdo jokios veiklos, negauna pajamų arba gaunamos pajamos nepadengia sąnaudų. Jie dirba ir yra draudžiami nedarbo socialiniu draudimu, tačiau, pagal šiuo metu galiojančias Užimtumo įstatymo nuostatas, netekus darbo, neturi galimybės būti bedarbiais, dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse ar užimtumo didinimo programose ir gauti nedarbo socialinio draudimo išmokas“, –siūlomą įstatymo pataisą pristato Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. .
Vadovaujantis šiuo metu galiojančiomis Užimtumo įstatymo nuostatomis, bedarbio statusas nesuteikiamas arba panaikinamas visiems, be išimties, fiziniams asmenims, kurie yra įregistravę žemės ūkio valdą, ūkininko ūkį ar ūkinius gyvūnus arba tapę ūkininko partneriu ar žemės ūkio valdos partneriu, t. y. vykdo individualią žemės ūkio veiklą, neatsižvelgiant į tai, ar iš šios veiklos gaunamos pajamos (jei tokių gaunama) padengia sąnaudas ir užtikrina bent minimalų pragyvenimo lygį.
Įstatymo projekto tikslas – siekiant padėti integruotis į darbo rinką individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems fiziniams asmenims, kurie iš šios veiklos gauna labai mažas pajamas, siūloma patikslinti bedarbio statuso suteikimo sąlygas, kad nebūtų ribojama galimybė bedarbio statusą įgyti individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems fiziniams asmenims, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio dydis sudaro mažiau nei 4 ekonominio dydžio vienetus (EDV).
Kaip pabrėžia R. Šalaševičiūtė, pakeitus bedarbio statuso suteikimo sąlygas, būtų užtikrintas darbo ir pajamų netekusių asmenų užimtumo rėmimas, mažinama socialinė atskirtis ir didinamos darbo ieškančių asmenų užimtumo galimybės, taip pat atsirastų galimybė kompensuoti nedarbo socialiniu draudimu apdraustiems asmenims dėl nedarbo negautas pajamas.

Parengta pagal Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto informaciją
 

Reklama