Širšių sezonui artėjant: kaip apsisaugoti?
  NAUJIENOS

Širšių sezonui artėjant: kaip apsisaugoti?

Kategorija:

Miestas:

Artėjant širšių, vapsvų bei kitų nemalonių kenkėjų sezonui svarbu būti atidesniems. Įprastai širšių aktyvumo piku laikoma vasaros pabaiga ir rudens pradžia, tačiau dažnais atvejais dėl karštų orų šių vabzdžių sezonas prasideda daug anksčiau. Taip yra dėl to, kad esant tinkamoms sąlygoms vabzdžiams būdingi veisimosi ir vystymosi procesai vyksta sparčiau. Siekiant išsaugoti komfortą ir sveikatą, užpuolus širšėms būtina laiku imtis reikiamų priemonių. 

Širšių įgėlimai kelia pavojų sveikatai

Jei įgelia širšė, žmogui dažnai prireikia gydytojų pagalbos. Didžiausias pavojus kyla alergijas turintiems asmenims, o sunkiais atvejais širšių įgėlimas gali tapti mirtinu. Širšės labai mėgsta kvepiančius vaisius bei uogas, todėl prieš gardžiuojantis sodo gėrybėmis reikėtų atidžiai apžiūrėti, ar viduje nesislepia pavojingas gyvis. Svarbu saugoti ir saldžius gaiviuosius gėrimus, kad geriant vabzdys neįgeltų į gomurį arba liežuvį. 

Tuo tarpu, kai bitės gelia tik kartą palikdamos geluonį, kitaip yra su vapsvomis bei širšėmis - jos nepalieka geluonies ir gali gelti keletą kartų. Dar daugiau, pajutusios pavojų širšės tampa labai vieningos, tad labai greitai į gynybą gali supulti visas širšių spiečius. Būkite atsargus ir pajutę įkandimą, verčiau pasišalinkite. Verta žinoti ir tai, kad širšes vilioja ryškios spalvos. Jei yra tikimybė, kad su jomis susidursite, rinkitės tik šviesią aprangą. 

Lizdus naikinti patiems - nepatariama

Pavojus būti sugeltiems dažniausiai atsiranda tuomet, kai širšės yra suerzinamos. Užtenka užkabinti lizdą ar pavaikyti vabzdžius rankomis, ir galite sulaukti agresyvaus puolimo. Didžiausi nemalonumai atsiranda širšėms ar kitiems vabzdžiams įsikūrus žmonių gyvenamoje teritorijoje. Bet kuri namų aplinka gali pasirodyti tinkama lizdui sukti: balkonas, palėpė, ventiliacijos angos, erdvės prie stogo, langų ar tiesiog sienos.

Kenkėjų naikinimo tarnybos rekomenduoja tokiais atvejais atiduoti problemą į profesionalų rankas, kuriems širšių lizdo naikinimas yra įprastas procesas. Specialistai geriausiai žino, kaip elgtis vienu ar kitu momentu bei kokias priemones naudoti. Be to, širšės turi stiprų savisaugos instinktą ir atsakingai saugo savo teritoriją, tad dažnai būti jų akiratyje yra pavojinga. 

Nors šiltasis sezonas skatina kuo daugiau laiko leisti lauke, reikia elgtis atsakingai. Gamtoje tyko daugybė mažų, bet grėsmingų pavojų. Būnant gamtoje venkite stiprių kvepalų, maistu vaišinkitės atsargiai, taip pat nebraidykite sodo pievoje be avalynės, naudokite vabzdžius atbaidančius priemones. Saugokite savo bei aplinkinių sveikatą ir ramybę!  

Reklama