Šimtametė Sofija – kasdien bent kilometrą pėstute
  NAUJIENOS

Šimtametė Sofija – kasdien bent kilometrą pėstute

Kategorija:

Miestas:
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino pirmąją šiaulietę, šiais metais sulaukusią jubiliejinio 100-ojo gimtadienio. Savivaldybės vadovą pasitikusi aktyvi ir žvali senjorė Sofija Jankauskienė atrodo per jauna švęsti tokią solidžią sukaktį. Moteris pripažino, kad jėgų jai teikia kasdieninė mankšta – pasivaikščiojimas.

Šiaulių miesto meras tęsia tradiciją aplankyti šiauliečius, kurie švenčia itin garbingą 100-ąjį jubiliejų. Šį kartą Artūro Visocko sveikinimų sulaukė Sofija Jankauskienė. Dukros medikės šeimoje gyvenanti ilgaamžė dar tiesi ir ne pagal metus žvali. Moteris sako, kad gerai jaučiasi dėl to, jog stengiasi kuo daugiau judėti – beveik kas vakarą išeina iš buto kartu su dukra pasivaikščioti, neskubėdama įveikia bent kilometro atstumą.

Meras Artūras Visockas kartu su Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Meleniene užrišo 100-metei jubiliejinę juostą, įteikė puokštę gėlių ir piniginę Savivaldybės dovaną.

„Miela Sofija, sveikinu Jus visų Šiaulių miesto gyventojų vardu. Galite būti mums visiems stiprybės ir ilgaamžiškumo pavyzdys, nes esate sveika, aktyvi, puikiai atrodote. Manau, kad atvyksime pasveikinti Jūsų dar ir 120-ojo gimtadienio proga“, – jubiliatei sakė Šiaulių meras.
Sofija Jankauskienė svečiams ir susirinkusiems žiniasklaidos atstovams pasakojo apie savo gyvenimo vingius, vardijo pomėgius, pasakojo, ką veikia tokio gražaus amžiaus sulaukusi. Didžiulėje šeimoje gimusi Sofija augo kaimelyje Jonavos rajone. Baigusi mokslus, net 40 metų dirbo stomatologe. Prieš keletą metų, kai jau tapo sunkiau gyventi savarankiškai, atsikėlė pas dukrą į Šiaulius.,

Televizoriaus Sofija nelabai žiūri, išskyrus žinias ir muzikines laidas: „Sveikinimų koncertą“ ir „Duokim garo“. Kitos TV laidos jubiliatės nedomina, mieliau renkasi knygos skaitymą, kartais skaito visą dieną. Maistą renkasi kuo įvairesnį ir mielai valgo patiekalus, kurie vyresniame amžiuje nelabai rekomenduojami. Tiesa, turi vieną griežtą nusistatymą dėl alkoholio – net ir šventės nėra proga pakelti putojančio gėrimo taurę. 

„Šiauliečiams linkiu, kad turėtų gerus darbus, geras tarnybas, kad gerai uždirbtų ir galėtų lengvai pragyventi“, –  Šiaulių mero paprašyta miesto gyventojams ekonominės gerovės linkėjo sukaktuvininkė. Pati Sofija labai norėtų ir toliau džiaugtis sveikata.  

 

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,

V. Lebedžio nuotraukos

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...

Reklama