NAUJIENOS

Silva Lengvinienė: norėčiau, kad ministerija priimtų pamatuotus sprendimus

Kategorija:

Miestas:
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narės Silvos Lengvinienės atsiliepimas į Genovaitės Krasauskienės straipsnį „Kaip įveiksime neigiamas nuotolinio mokymosi pasekmes?“ (straipsnis paskelbtas: https://www.manokrastas.lt/straipsnis/kaip-iveiksime-neigiamas-nuotolinio-mokymosi-pasekmes-

Šiuo metu yra ruošiamas Vyriausybės veiksmų planas, kuriame nuotolinio mokymo sukeltų žinių spragų problema turėtų būti aptarta. Tikslesnę informaciją galėtų pateikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Mano nuomone, ugdymo netolygumus būtų logiška išlyginti laipsniškai. Mokytojai ir anksčiau spręsdavo panašias problemas – individualizuodavo, diferencijuodavo ugdymo procesą, skirdami daugiau laiko ir dėmesio tam tikriems mokiniams arba atitinkamų gebėjimų, kompetencijų ugdymui. Matyt, šiuo keliu teks eiti ir dabar. Pasitikėkime mokytojais, jie geriausiai pažįsta savo mokinius ir gali jiems padėti.

Taip pat, manau, jog teisę pasirinkti kelią, kaip užpildyti nuotolinio ugdymo sukeltas žinių spragas, turėtų ir patys mokiniai, tačiau pasiūlą turėtų pateikti kiekviena mokykla individualiai. Be kita ko, kad veiksmingai būtų užtikrinamas kokybiškas mokymosi spragų šalinimas ir mokytojų darbo sąlygos, turi būti skiriamas atitinkamas finansavimas, prie kurio turėtų prisidėti ir savivaldybės.

Sudėtingiausia situacija yra su abiturientais, kurių jau už kelių mėnesių laukia brandos egzaminų sesija. Jiems pagalba yra reikalinga dabar ir turi būti suteikta kuo greičiau. Žinome iš viešosios erdvės, jog šiuo klausimu dabar vyksta intensyvios diskusijos ir aš labai norėčiau, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija priimtų konstruktyvius, efektyvius ir pamatuotus sprendimus. Viliuosi, kad egzaminų sesija bus atidėta ir kad laimėtas laikas bus skirtas papildomoms pamokoms bei intensyvioms konsultacijoms, kurios abiturientams padės geriau pasiruošti egzaminams.

Silva Lengvinienė
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė
 

Reklama