NAUJIENOS

Šilutės rajono savivaldybė – „Maisto banko“ gerosios partnerystės pavyzdys

Kategorija:

Miestas:

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kviečia Lietuvos savivaldybių asociacijos narius bendradarbiauti teikiant pagalbą maistu sunkumų patiriantiems savivaldybių gyventojams. Tarp gerosios partnerystės pavyzdžių ypatingai išskirta Šilutės rajono savivaldybė – prisidėjo finansiškai ir padėjo nustatyti paramos poreikį bei koordinavo trumpo galiojimo maisto produktų pristatymą rajono seniūnijų gyventojams.

„Maisto bankas“, vykdydamas savo tiesioginę veiklą, ne tik padeda maisto stokojantiems, bet ir skatina tvarų planetos resursų panaudojimą, kovoja prieš maisto švaistymą. Jau daugiau nei dešimtmetį, kiekvieną dieną, „Maisto banko“ savanoriai ar bendradarbiaujančių vietos organizacijų atstovai vyksta į 511 parduotuvių, esančių visoje Lietuvoje, iš kurių surenka atliekantį maistą - paskutinę dieną galiojančius maisto produktus, taip pat dėl kitų priežasčių neparduotus vaisius, daržoves, duonos gaminius. Įsitikinę, kad surinktas maistas dar yra tinkamas žmonių vartojimui, patikrinę jo galiojimo datas bei jį išrūšiavę pagal kategorijas, savanoriai surinktą produkciją perduoda beveik 600 Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų bei tiesiogiai nepriteklių patiriantiems žmonėms. Vidutiniškai per metus „Maisto bankas“ išdalina beveik 8000 tonų daugiau nei 13 mln. eurų vertės maisto, iš kurio daugiau nei 5000 tonų yra ši perteklinė produkcija, sudaranti daugiau nei 10 milijonų porcijų maisto stokojantiems.

Pandemijos akivaizdoje „Maisto bankas“ kviečia Lietuvos savivaldybes bendradarbiauti padedant nustatyti papildomos pagalbos maistu poreikį kiekvienoje savivaldybėje individualiai, taip pat pagal galimybes suteikiant finansinių, žmogiškųjų ar materialiųjų resursų. Sėkmingą tokios partnerystės pavyzdį jau yra parodžiusi ne viena savivaldybė. Šiaulių miesto savivaldybė, prisidėjo ne tik paramos prašančių žmonių, bet ir savanorių nukreipimu į „Maisto banko“ atstovus, taip pat karantino metu skyrė tris automobilius su vairuotojais maisto paketų išvežiojimui gyventojams į namus, rėmė „Maisto banko“ kovos su maisto švaistymu projektą, kurio metu papildoma parama maistu pasiekė 900 žmonių. Šilutės rajono savivaldybė - prisidėjo finansiškai ir padėjo nustatyti paramos poreikį bei koordinavo trumpo galiojimo maisto produktų pristatymą rajono seniūnijų gyventojams. Vilniaus miesto savivaldybė - įsteigė ir koordinavo trumpąją pagalbos liniją, kurios dėka, pandemijos metu, nustatomas pagalbos maistu poreikis senjorams, kuriems šios partnerystės metu jau pristatyta beveik 10 tūkst. paramos paketų, savivaldybė dalinai finansavo ir šių maisto paketų transportavimo kaštus, taip pat jau ne vienerius metus finansiškai remia „Maisto banko“ veiklą Vilniaus mieste. Sėkmingų partnerysčių skirstant perteklinį paskutinės dienos galiojimo maistą yra ir keliose kitose savivaldybėse, bet tikime, kad jų galėtų būti ženkliai daugiau. Su didele dalimi Lietuvos savivaldybių jau ne vienerius metus „Maisto bankas“ bendradarbiauja Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto ir higienos paketų dalinimuose, todėl beliktų tik praplėsti turimus ryšius siekiant dar veiksmingiau padėti stokojantiems: ypač vienišiems senoliams ir šeimoms, kuriose vaikus augina tik vienas iš tėvų.

Prašome įvertini panašios partnerystės poreikį savivaldybėse, taip pat savivaldos institucijų galimybes skirti transportą, maisto perdirbimo/rūšiavimo patalpas, žmogiškus ar tiesiog finansinius resursus bendradarbiavimui su „Maisto banku“ ir paskyrus atsakingą asmenį susisiekti su labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktoriumi Simonu Gurevičiumi el. paštu simonas@maistobankas.lt ar telefonu 8-686­44244. Susipažinęs su esamu poreikiu, „Maisto bankas“ kiekvienoje savivaldybėje ar net konkrečioje seniūnijoje įvertins galimybę gauti perteklinio maisto, kurį būtų galima perduoti stokojantiems vietos gyventojams. Jei tokia galimybė atsiras, su savivaldybe atskirai bus suderinti bendradarbiavimo veiksmai.

Direktorius Simonas Gurevičius


Reklama