NAUJIENOS

Šilutės bibliotekoje vyko meno degustacija

Kategorija:

Miestas:
Šiltą spalio 7 d., ketvirtadienio vakarą, bibliotekoje susirinko dailės gerbėjai. Jie buvo pakviesti į renginį „Meno degustacija “, tai „AP galerijos" (Vilnius) patentuotas renginys (kuratorė Vilma Jankienė.)


Žiūrovai „degustavo“ įvairių formų, spalvų, formato paveikslų „skonį“. Meno kūriniai buvo eksponuojami ant molbertų po du, juos keičiant ir komentuojant. Guvios asistentės Živilės Jankutės padedami, paveikslai keitėsi tarsi spalvingos kaleidoskopo dėlionės. Galerininkė Vilma Jankienė nuotaikingai ir išsamiai, papasakojo apie kiekvieno paveikslo žanrą, atlikimo techniką ,apipavidalinimą, palygino jų stiliaus įvairovę, atkreipė dėmesį į kiekvieno dailininko kūrybos idėjas, negailėdama detalių apie kiekvieno jų išskirtinumą. Per daugiau nei valandą trukusį reginį buvo pristatyta dešimt dailininkų kūrinių, dalyviai susipažino su ne mažiau nei keturiais kiekvieno menininko darbais. Taip turėjo galimybę ne tik išgirsti apie dailininkus, bet ir gyvai pamatyti jų darbus. Skambėjo jau žinomų dailininkų pavardės: A.Pakalkos (Vilnius)., Ievos Skauronės (Vilnius)., Ramūno Čeponio. (Vilnius)., Audronės Petrašiūnienės (Kaunas)., Neringos Žukauskaitės (Vilnius)., Valentino Ajausko., (Vilnius).,Birutės Zokaitytės., Artūro Šlipavičiaus(Vilnius).,Rebekos Bruder (Kaunas) ir Raimondos Jatkevičiūtės Kasparavičienės (Vilnius)

Renginyje netrūko įvairių dailės skonių, skirtų tiek meno žinovams, tiek pradedantiems domėtis menu. Pageidaujantys galėjo įsigyti paveikslų, žymių dailininkų miniatiūrų.
 
Projektą „Meno mūzų improvizacijos“ finansavo Lietuvos kultūros taryba, dalinį finansavimą skyrė Šilutės rajono savivaldybė.

Liuda Nausėdienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė
 

Reklama