NAUJIENOS

Siesikų gimnazijos direktoriui – „Metų mokyklos vadovo“ apdovanojimas

Kategorija:

Miestas:
Antradienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pasveikinti inovatyviausi Lietuvos mokytojai ir mokyklų vadovai. Tarp šiemet nominuotų pedagogų buvo ir Ukmergės rajono Siesikų gimnazijos direktorius Vaidotas Kalinas. Jis paskelbtas „Metų mokyklos vadovu“.
Po apdovanojimų ceremonijos Ukmergės laikraščio „Gimtoji žemė“ kalbintas Siesikų gimnazijos direktorius V. Kalinas prisipažino, jog šis įvertinimas jam buvo staigmena. „Tikrai nesitikėjau, – teigė pedagogas. – Važiuodamas į iškilmes Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje žinojau, kad esu vienas iš trijų kandidatų į „Metų mokyklos vadovo“ titulą. Nebuvo jokio jaudulio, emocijų, nes nemaniau, kad nominacija atiteks man.“
Gimnazijos vadovas prasitarė, jog paskelbus inovatyviausių mokytojų atranką, pretendentus siūlė įvairūs žmonės bei institucijos. „Tiesą sakant, gavęs iš šios iniciatyvos organizatorių elekt-roninę žinutę, jog esu pasiūlytas šiai nominacijai, į tai nekreipiau dėmesio, o pranešimą ištryniau, – pasakojo V. Kalinas. – Vėliau sulaukiau asmeninio skambučio. Projekto administratorė mane įtikino, kad atsisakydamas dalyvauti pasielgčiau nepagarbiai manimi pasitikėjusių žmonių atžvilgiu. Taigi, sutikau atsakyti į pateiktus klausimus ir dalyvauti atrankoje. Į apdovanojimą nepretendavau, nes savo darbo nesiejau su technologijomis, tiesiog pasidalinau tuo, ką mokykloje darome – sumanymais, idėjomis, mokytojų skatinimu...“
Siesikų gimnazijos direktorius vis tik neneigė, jog „Metų mokyklos vadovo“ titulas labai pradžiugino. „Smagu ir dėl Siesikų, ir dėl Ukmergės“, – sakė V. Kalinas, pridurdamas, jog tai nėra jo vieno laimėjimas. Direktoriaus įsitikinimu, prie to prisidėjo visas gimnazijos kolektyvas.
Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ kartu su partneriais UAB „Šviesa“ antrus metus iš eilės organizuoja „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimus“, kurių tikslas prisidėti prie pedagogo profesijos prestižo gerinimo. Šiemet, remiantis pedagoginio profesionalumo, pedagoginės lyderystės, nuolatinio mokymosi ir technologijų naudojimo ugdymo procese kriterijais, apdovanoti 7 inovatyviausi šalies pedagogai. Taip pat įteiktos trys papildomos nominacijos, skirtos metų mokyklos vadovui, neformaliam STEAM (internetinės skaitmeninio platinimo platformos) teikėjui bei publikos išrinktam mokytojui.
Laimėtojus rinko ekspertų komisija, sudaryta iš nominacijų steigėjų ir švietimo ekspertų. Inovatyviausi Lietuvos mokytojai rinkti iš daugiau kaip 200 paraiškų. Komisija vertino kandidatų pedagoginį profesionalumą, naudojamus ugdymo metodus bei dalijimąsi žiniomis su kolegomis. Taip pat buvo kreipiamas dėmesys į pedagoginę lyderystę, t. y. mokytojo dalyvavimą papildomose veiklose su moksleiviais, įvairių švietimo iniciatyvų įgyvendinimą, ekspertinę veiklą. Svarbus kriterijus buvo ir XXI a. būtinos kompetencijos – nuolatinis tobulėjimas ir technologijų naudojimas ugdymo procese.
 
Daiva Zimblienė

Pusiaužiemio žygis

Užsienio turistus domina Lietuvos gamta

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

Ne dankinde, sed kisindeReklama