Šiemet į Tauragę atkeliavo net dvi „Auksinės krivūlės“: įvertintos žalios ir darnios iniciatyvos
  NAUJIENOS

Šiemet į Tauragę atkeliavo net dvi „Auksinės krivūlės“: įvertintos žalios ir darnios iniciatyvos

Kategorija:

Miestas:

Penktadienį, minint Vietos savivaldos dieną, „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose buvo pagerbtos įvairiose srityse labiausiai nusipelniusios šalies savivaldybės. Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuotame renginyje net dvi „Auksinės krivūlės“ įteiktos Tauragės rajono savivaldybei. Apdovanojimus pelnė į tvarią ateitį orientuotos iniciatyvos bei projektai.

Šių metų nominacijas įsteigė ir apdovanojimus įteikė 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos verslo konfederacija. Prizai savivaldoms atiteko už ryškias iniciatyvas ir įgyvendintus reikšmingus darbus.

 „Pastaruosius penkerius metus Tauragė eina naujų idėjų, reikalingų pokyčių ir inovacijų keliu. Kartais tai reikalauja sunkių ir rizikingų sprendimų, tačiau greitame šių dienų pasaulyje tokie sprendimai – būtini. Tauragės „traukinys“ stovi ant tinkamų bėgių ir juda gera kryptimi, tad už tai labiausiai dėkoju praėjusios kadencijos merui Sigitui Mičiuliui, penkerius metus su dideliu atsidavimu dirbančiam administracijos direktoriui Modestui Petraičiui ir tarybos nariams, nuolat demonstruojantiems palaikymą. Didžiausią savo padėką ir pagarbą skiriu administracijos tarnautojams, kurie geba geras idėjas paversti realybe, – atsiimdamas Auksines krivūles renginio metu kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. –Tauragė nėra didelė savivaldybė, galinti viena išspręsti svarbias pasaulio problemas, tačiau Tauragė yra pakankamai didelė, kad galėtų rodyti pavyzdį Lietuvai, Europai ir visam pasauliui. „Žaliasis kursas“, darnus vystymasis ir atsinaujinanti energetika atveria puikias galimybes visai Lietuvai, todėl šiuo keliu privalome eiti aktyviai, daugiau investuoti į švietimą ir mokslą, susitelkti generuojant ir įgyvendinant naujas idėjas. Tam turime visas galimybes: sumanių žmonių, technologijų, įmonių ir netgi Europos komisarą. Ateitis – mūsų rankose!“

Apdovanojo už tvarius pokyčius

Šių metų Europos komisijos atstovybės Lietuvoje įsteigtos „Auksinė krivūlė“ Tauragės rajono savivaldybei atiteko už žaliąsias investicijas.

Užsibrėžus tikslą mažinti neigiamą žmogaus veiklos poveikį aplinkai, tausoti išteklius ir taupyti energijai skiriamas lėšas, Tauragės rajone jau ne vienerius metus įgyvendinami įvairūs žaliosios energijos projektai.

Modernizavus miesto apšvietimą, seni šviesos šaltiniai pakeisti naujais ir energiją tausojančiais LED šviestuvais. Viešosiose rajono įstaigose naudojama atsinaujinanti energija, kurią gamina ant organizacijų stogų įrengtos saulės elektrinės, o miesto gyventojus ir svečius veža elektra varomas viešasis transportas. Šiuo metu miesto viešojo transporto parke – trys elektrobusai ir planuojama įsigyti dar bent penkis. Be to, Tauragės apskrityje atsinaujinančią energiją gamina didžiausias šalyje vėjo jėgainių parkas, Balskų užtvankoje pastatyta antra pagal dydį hidroelektrinė šalyje, veikia dumblo perdirbimo įrenginiai, o miesto centriniam šildymui net 99 proc. energijos išgaunama iš biokuro.

Įvertino darnaus judumo skatinimą

Dar viena „Auksinė krivūlė“, kurią įsteigė Susisiekimo ministerija, Tauragės rajono savivaldybei įteikta už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo projektus.

Skatindama gyventojus judėti aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, mažinti transporto srautus ir užterštumą mieste, Tauragės rajono savivaldybė kryptingai investuoja į infrastruktūros gerinimą ir plėtrą. Rajone plečiamos esamos ir planuojamos naujos dviračių ir pėsčiųjų trasos, prie daugiabučių namų ir kitose viešosiose erdvėse planuojama įrengti dviračių saugyklas. Elektra varomus automobilius besirenkančių gyventojų patogumui mieste įrengtos šešios elektromobilių įkrovimo stotelės, dar keturios stotelės planuojamos įrengti artimiausiu metu.

Persėsti iš nuosavų automobilių į viešąjį transportą ir sumažinti automobilių skaičių miesto gatvėse siekiama ir didinant visuomeninio transporto patrauklumą gyventojams. Be miestui pristatytų elektra varomų autobusų, nuo šių metų rugpjūčio mėnesio visais miesto ir rajono vietiniais maršrutais gyventojai ir svečiai važiuoja nemokamai. Šis sprendimas lengvina  finansinę naštą, tenkančią mažiausiai uždirbantiems ir aktyviai autobusais besinaudojantiems gyventojams, kurie neretai išleidžia nemažą dalį savo lėšų kasmėnesiniams bilietams įsigyti.

Tauragės rajono savivaldybės iniciatyvos ir ambicingi darbuotojai apdovanojami ne vienerius metus.

2019 metais ,,Auksinė krivūlė“ įteikta už bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.  2018 metais „Auksinė krivūlė“ skirta už verslumo skatinimą, net dvi „Auksinės krivūlės“ buvo įteiktos 2015 metais, o „Auksinės krivūlės riterio“ vardas 2017 metais suteiktas Mažonų seniūnui Jonui Samoškai.

Kasparas Bertašius
Mero patarėjas ryšiams su visuomene


Reklama