NAUJIENOS

Sibirą siaubia milžiniški gaisrai

Kategorija:

Miestas:
Mažiausia devyniuose Sibiro regionuose bei respublikose gaisrai prisideda prie koronaviruso kančios.
Smarkiausi gaisrai siaučia Kemerovo, Novosibirsko, Altajaus, Užbaikalės krašto regionuose bei Altajaus Respublikoje, o tai matoma ir užfiksuotuose vaizdo įrašuose.
Jie taip pat liepsnoja Tomsko, Omsko ir Krasnojarsko regionuose bei Chakasijos Respublikoje.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=1hwt5aexVNo&feature=emb_title

Rusija, kaip ir likęs pasaulis, šiuo metu taip pat kovoja ir su koronavirusu, tačiau dabar didžiulės šalies teritorijos priverstos grumtis ir su kuo tikriausiu pragaru žemėje, kurio situacija tik blogės, teigia ekspertai.
Liepsnoms plisti padeda stiprus vėjas. Sudegę žmonių namai skaičiuojami dešimtimis. 
Stepių gaisrai liepsnoja nuo balandžio 20 d., kuomet vietos gyventojai savo laukuose ėmė deginti išsausėjusią pernykštę žolę ir iš kur liepsnos netruko peršokti į miškus.
Balandžio 23 d. liepsnos priartėjo prie Novosibirsko miesto, kur dūmai ir dabar teršia didžiausio Sibiro miesto orą.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=OLALBntU0h4&feature=emb_title

Gaisrų metu jau išdegė maždaug dviejų milijonų hektarų teritorija, kas bendrą praėjusių metų plotą viršija jau aštuonis kartus.
Altajaus Respublikoje nuo likusio pasaulio liepsnos atkirto žmones, rinkusius kedro riešutus. 11 jų gelbėjimui buvo pasiųstas malūnsparnis, o iš viso buvo evakuoti 36 asmenys.
Stebėjimo iš kosmoso duomenys rodo, kad gaisrai yra apėmę daugiau nei 7000 hektarų Arakhlei ežero teritoriją.  Balandžio 23 d. buvo užregistruota dešimt miškų gaisrų, apėmusių 10000 hektarų valstybinių miškų teritoriją.
„Greenpeace“ teigia, kad milžiniški miškų ir stepių gaisrai taip pat smogė ir kitiems regionams – Tomskui, Omskui, Chakasijai ir Krasnojarskui.

„Visi šie gaisrai kilo dėl žmonių kaltės,“ – skelbiama aplinkosauginės organizacijos pranešime. „Iki šiol nefiksuotas nei vienas gaisras, kilęs dėl natūralių priežasčių. Kaip taisyklė, gaisrai įsiplieskia sausoje žolėje... iš kur vėjai liepsnas išnešioja atviroje erdvėje ir milžiniškoje teritorijoje. Gaisrai persimeta iš žolės į miškus, durpynus, namus ir pastatus. Dažnai gaisrus žmonės įplieskia ir dėl savo nerūpestingumo, kuomet bet kur numeta neužgesintos cigaretės nuorūką. Be to, gaisrai dažnai plinta ir dėl pavasarį deginamos sausos žolės ar paprasčiausio chuliganizmo.“

https://www.youtube.com/watch?v=4yEryBj_Kss&feature=emb_title

Gismeteo.lt 
 

Reklama