NAUJIENOS

Šiandien vaikų balso klausosi visas pasaulis

Kategorija:

Miestas:

Lapkričio 20-ąją, Pasaulinę vaikų dieną, socialiniuose tinkluose vyksta išskirtinė iniciatyva – vaikų sukurtomis virtualios realybės žinutėmis dalijasi iškilios asmenybės – nuo Vokietijos prezidento iki Europos parlamento narių, aplinkosaugos ir švietimo aktyvistų. Taip demonstruojamas dėmesys vaikų nuomonei apie mūsų planetos ateitį.  

Šiandien, Pasaulinę vaikų dieną, socialiniuose tinkluose masiškai plinta įrašai su grotažyme #ListenToTheFuture. Šiuose įrašuose – animuotos vaikų sukurtos žinutės apie tai, kaip jie mato mūsų planetos ateitį ir ką pataria daryti dėl jos išsaugojimo. Įrašu jau pasidalino Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris savo Instagram paskyroje, prie iniciatyvos prisijungė ir Lietuvoje veikiančios organizacijos  - Gėtės institutas, Lietuvos respublikos Aplinkos ministerija. Iniciatyva siekiama išreikšti solidarumą jaunosios kartos balsui, priimant planetos ateičiai reikšmingus politinius sprendimus.

Ši iniciatyva yra unikalaus danų-islandų menininko Olafuro Eliassono projekto-meninės instaliacijos Earth Speakr kulminacija. Earth Speakr  tikslas – sujungus kūrybingumą ir inovatyvias technologijas atkreipti politikų dėmesį į ateities kartos nuomonę ir matomas problemas.

  Lietuvos vaikai aktyviai reiškia nuomonę

Earth Speakr iniciatyvoje dalyvauja jau daugiau kaip 250,000 žmonių iš 25 šalių, įskaitant ir Lietuvą. Projektas prasidėjo  2020 metų liepos mėnesį nuo programėlės ir svetainės, kurioje vaikai dalijosi savo svajonėmis ir baimėmis apie klimato kaitą.
Didžioji dalis Lietuvos vaikų iš 6 skirtingų miestų pasirinko įrašyti žinutes apie ateitį, augalus bei gyvūnus. Earth Speakr programėlėje naudojama virtualios realybės technologija mažiesiems leidžia „prakalbinti“ kasdienius miestų ar gatvių objektus. 
Teršk mažiau, daugiau linksminkis! – sako šiukšliadėžė Teleičiuose.
Būkime draugiški ir dirbkime kartu, – kalba grybas Jonavoje.
Suaugusieji šias žinutes gali pamatyti ir išgirsti Earth Speakr svetainėje ir, virtualios realybės programėlės pagalba, gali jas perkelti į fizinę aplinką, pavyzdžiui, šalia Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.
 
Pasaulinė vaikų diena – proga lyderiams išgirsti vaikus
„Menas ir kultūra sukuria erdvę, kurioje susijungia skirtingos perspektyvos ir požiūriai. Meno darbai atspindi idėjas materialiose formose, todėl su jomis lengviau susitapatinti. Earth Speakr – menas, sukurtas vaikų, kurie dalijasi savo požiūriu apie klimatą ir savo ateitį. Ši instaliacija kviečia klausytis jų nuostabių, šmaikščių ir net jautriai atvirų istorijų.
Pasaulinė vaikų diena yra priminimas mums visiems išpildyti savo įsipareigojimus vaikams, jog mes girdime jų istorijas, kurios yra labai svarbios. Vaikai privalo tapti bendros ateities dizaineriais. Šiuo savo darbu prašau politikų ir visuomenininkų prisiminti Vaikų teisių konvenciją ir girdėti vaikus ne tik šiandien, tačiau kiekvieną dieną,” – sako instaliacijos kūrėjas Olafuras Eliassonas.
Spalio mėnesį, Olafuras Eliassonas pristatė Earth Speakr per TED Countdown konferenciją, šalia tokių klimato kaitos aktyvistų kaip Al Gore ir Jadon Smith. Olafuro Eliassono studija, bendradarbiaudama su lyderiaujančiomis institucijomis bei ekspertais, sukūrė Earth Speakr įrankius, kurie net 25 kalbomis įkvėps vaikus muziejuose, bibliotekose ir klasėse rūpintis Žemės ateitimi.
Siekiant užtikrinti, kad vaikų idėjos būtų išgirstos, nuo iniciatyvos pradžios buvo surengti daugiau kaip 108 Earth Speakr renginiai, kuriuose vaikai buvo kviečiami kurti sau įprastoje aplinkoje. Goethe instituto filialai ir Vokietijos ambasados visoje Europos Sąjungoje palaikė šią instaliaciją nuo jos sukūrimo ir leido vaikams aptarti savo idėjas su politikais. Kiti projekto partneriai – Dokk1, Aarhus viešosios bibliotekos Danijoje, TBA21-Academy Ocean Space meno institutas Italijoje, Pasaulinė švarios aplinkos diena bei EIT Climate-KIC Young Innovators’ klimatonai integruoja Earth Speakr į savo veiklos planus.
 
Earth Speakr finansuojamas Užsienio federalinės tarnybos ir sukurtas bendradarbiaujant su Goethe institutu. Atsisiųskite Earth Speakr programėlę į Google Play ar App Store ir apsilankykite www.earthspeakr.art/lt

Aistė Bielinė


 

Reklama