NAUJIENOS

Senjorų dienos Trakų rajono bibliotekose

Kategorija:

Miestas:
Šiais metais jau tradicine tapusi akcija „Senjorų dienos internete“ vyko spalio 19–23 d. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojama akcija siekė sudominti Lietuvos senjorus drąsiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei kritiškai vertinti informaciją.
 
Rūdiškių bibliotekoje – senjorų dienos internete
 
Rūdiškių miesto bibliotekoje spalio 19–23 d., kasdien nuo 11 val. lankytojai stebėjo vaizdo transliacijas skirtingomis temomis: „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“, „E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“, „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“ ir „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“. Transliacijų metu savo sričių specialistai dalijosi žiniomis, jiems buvo galima užduoti klausimų.

 

Pirmoje internetinėje transliacijoje „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“ pateikta naudingos informacijos apie sveiką gyvenseną, kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą.
 
„E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“ – lankytojai sužinojo, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ar filmus.
 
Rūdiškių miesto bibliotekos lankytojus labiausiai sudomino seminaras  „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“ – trumpai ir aiškiai įvairių bankų ekspertai papasakojo elektroninės bankininkystės naujoves. Transliacijoje taip pat buvo pasakojama, kaip veikia paštomatai, kaip greitai ir saugiai išsiųsti ar atsiimti siuntą.

 
„E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“ – toks pavadinimas ketvirtosios transliacijos, kurioje buvo aptarti bendravimo virtualioje erdvėje privalumai ir trūkumai, pvz., ką daryti, kai kažkada įsigyta prekė „persekioja“ jus vos tik atsidarius interneto naršyklę?
 
Penktoje internetinėje transliacijoje „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“ – kalbėta, kur ir kaip internete rasti aktualią informaciją daržo, sodo, gėlių auginimo klausimais. Vertingais patarimais pasidalijo dr. Algirdas Amšiejus.
 
Primename, internetinių seminarų įrašai yra saugomi svetainėje „Prisijungusi Lietuva“, tad juos galima bet kada peržiūrėti.
 
Mūsų lankytojai praturtino savo žinias, patobulino skaitmeninius įgūdžius. Džiaugiamės lankytojų žingeidumu ir noru dalyvauti seminaruose.
  
 
Laima Franckevičienė
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja
 
Dusmenų bibliotekoje – akcija „Senjorų dienos internete 2020“
Į Dusmenų biblioteką spalio 23 d. rinkosi senjorai, ir ne tik... Stebėjome tiesioginę transliaciją „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“.Transliacijos metu sužinojome daug informacijos – daržo, sodo, gėlių auginimo klausimais. Taip pat praktiniais patarimais mielai dalinosi dr. Algirdas Amšiejus.                                                                                                
Ačiū projekto „Prisijungusi Lietuva“ komandai bei visiems susirinkusiems ir stebėjusiems transliaciją. Iki kitų metų!     
                                                                                                                                              
 
 Rima Voverytė
Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė
 
„E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“ peržiūra Grendavės bibliotekoje

Spalio 22 d., 11 val. Grendavės seniūnijos gyventojai bibliotekoje, o kai kurie savarankiškai namuose, stebėjo akcijos tiesioginę transliaciją, kurios tema „E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“.

 
Transliacijoje buvo kalbama: kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai; kas ir kodėl „persekioja“ mus interneto naršyklėje, vos įsigijus vienokią ar kitokią prekę; ko imtis, kad tai liautųsi. Ekspertai pateikė naudingų patarimų, kad internete būtume saugūs.
 
                                                                                        

Regina Karpičienė
Trakų VB Grendavės filialo vyr. bibliotekininkė

Senjorų dienos internete Tiltų bibliotekoje

Spalio 23 d. lankytojai susirinko į biblioteką stebėti jiems aktualią tiesioginę transliaciją „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“, kurios metu sužinojo, kaip technologijos susiję su sodu ir daržu. Specializuoto sodo, daržo parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ atstovė Jurgita Blužaitė supažindino su pagalbininku sodininkams internete „Sodininko kalendoriumi“ ir parodė, kaip jame surasti aktualių patarimų, kokius darbus reikia atlikti atskirais mėnesiais, kokias daržoves sėti iš rudens, kada sodinti svogūnines gėles, kur įsigyti įvairių veislių sėklų. Ji taip pat pakvietė apsilankyti Youtube kanale „Žalia stotelė“, kurioje galima surasti vaizdinės medžiagos apie sėjomainą, augalų giminystę, gėlių kompozicijas, rožių paruošimą žiemojimui ir kt. VDU Žemės ūkio akademijos agronomijos fakulteto dekanas, bitininkas, sodininkas dr. Algirdas Amšiejus kalbėjo apie tai, ką dar galime nuveikti sode ir darže artimiausiomis dienomis, kaip sutvarkyti sandėlius ir rūsius užaugintų gėrybių išlaikymui žiemą, kokie obuoliai išsilaiko ilgiausiai ir kaip atpažinti kenkėjų, obuolinės kandies ir vaisėdžio, rauplių paveiktus obuolius, kurie greitai pradeda pūti, davė naudingų patarimų, kaip naikinti graužikus, peles ir pelėnus, atsakė į gausius klausimus apie šilauogių, vynuogių, aviečių, rožių auginimą ir priežiūrą.


Taip pat lankytojai pamatė edukacinį filmuką apie Sodininko kalendorių, kuriame galima ne tik surasti naudingos informacijos apie augalų auginimą, bet ir jame susiplanuoti kiekvienos dienos darbus ištisus metus. Transliaciją moderavo Richardas Jonaitis.
 
                                                                                                          
Elena Žilinskienė
Trakų viešosios bibliotekos
Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė
                                                                                                           

Judėkime sveikai, planuokime virtualiai

Spalio 19 d. pirmos transliacijos laidoje „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“ moderatorius Richardas Jonaitis pristatė renginio viešnias: Vladą Musvydaitę, vaikščiojimo programėlės kūrėją, ir Danutę Kunčienę, žolininkę ir knygų autorę. Vlada pristatė #walk15 programėlės funkcijas, virtualius maršrutus ir pakvietė transliacijos žiūrovus prisijungti prie SENJORŲ ŽINGSNIŲ IŠŠŪKIO. Antroji pašnekovė Danutė papasakojo apie augalų vaistines ir gydomąsias savybes, augalų poveikį organizmui. Pristatė svetainę www.zolinciuakademija.lt

 
Spalio 20 d. transliacijoje „E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“ LRT mediatekos redaktorius Edvinas Kriščiukaitis pristatė LRT mediatekos galimybes. Žiūrovai sužinojo, kur ir kaip galima peržiūrėti anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ir filmus. Laidoje dalyvavo profesionalus fotografas Jonas Danielevičius. Jis pateikė praktinių patarimų, kaip fotografuoti išmaniaisiais įrenginiais, ir atskleidė šių nuotraukų darymo subtilybes. Paaiškino, kaip sudėlioti kadre objektus, kad kadras atrodytų dinamiškas, kaip naudotis programėlėmis (Apps) nuotraukų apdorojimui mobiliuose įrenginiuose, kaip taikyti kompozicijų taisykles fotografijose.

 

Spalio 21 d. transliacijoje „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“ su elektroninės bankininkystės paslaugomis supažindino mažmeninės bankininkystės komunikacijos vadovas Gytis Vercinskas. Jis papasakojo, kaip saugiai galima atlikti bankines operacijas nuotoliniu būdu, kaip saugiai naudotis elektronine bankininkyste. Esfira Žakas, paštomatų tinklo komunikacijos vadovė, papasakojo, kaip veikia paštomatai, kaip galima greitai ir saugiai atsiimti siuntas: parduotuvėje, per kurjerį, pašto skyriuje ar siuntų terminaluose. Ypač patogus, greitas, saugus būdas atsiimti prekes dabar yra siuntų terminalai. E. Žakas akcentavo, kad pirkėjai prieš pirkdami prekes e. parduotuvėse atidžiai susipažintų su prekių ir pinigų grąžinimo taisyklėmis. Transliacijos pabaigoje Esfira e. pirkėjams palinkėjo, kad pirkimas internetu suteiktų džiaugsmo!

 

Spalio 22 d. transliacijos „E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“ metu inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius senjorus virtualiai supažindino su informaciniais failais-slapukais, patarė, kokių priemonių imtis nuo slapukų. Arnoldas išskyrė keturias slapukų rūšis: funkcinius, būtinuosius, statistikos, rinkodaros-reklamos. Papasakojo, kokį galiojimo terminą turi slapukai, kokia yra slapukų žala. A. Lukošius patarė, kokius slaptažodžius susikurti, kad jie būtų saugūs.

 
Psichologė, geštalto psichologijos praktikė Vilija Malinauskaitė kalbėjo apie bendravimo etiketą internete. Papasakojo, kaip atsirinkti ir patikrinti žmonių tapatybę iš socialinių tinklų, pažinčių svetainių. Vilija plačiau pristatė bendravimo svetainę sidabrinelinija.lt, kurioje vyresnio amžiaus žmonėms teikiama emocinė ir informacinė pagalba telefonu.
Spalio 23 dieną transliacijoje „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“ specializuoto sodo-daržo parduotuvių tinklo atstovė Jurgita Bružaitė klausytojams pristatė Sodininko kalendoriaus svetainę, papasakojo, kokius darbus galima atlikti sode ir darže nuo sausio iki gruodžio mėnesio ir supažindino su praktiniais patarimais bei naujienomis apie augalų, daržovių veisles, sėjomainų taikymus daržovėms ir dirvos tipo pritaikymą skirtingoms augalų rūšims. Jurgita patarė, kokių daržovių sėklų galima įsigyti parduotuvėje „Žalia stotelė“ ir kaip planuoti daržovių, vaismedžių auginimo ir priežiūros darbus. Dr. Algirdas Amšiejus paaiškino, kaip vaismedžių medelius apsaugoti nuo graužikų-pelėnų, kaip panaudoti nukritusius medžių lapus, kokias vaismedžių veisles reikėtų balinti rudenį. Sodininkas A. Amšiejus patarė, kaip atskirti obuolinę kandį nuo obuolinio vaisėdžio, kokias obuolių veisles labiausiai tinka sandėliuoti žiemai.
Transliacijų ciklas „Senjorų dienos internete“ prabėgo nepastebimai, dėkojame visiems skaitytojams ir lankytojams, gausiai susirinkusiems į Trakų viešają biblioteką.
 
Daiva Klimienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė
 


 

Reklama