NAUJIENOS

Senjorų dienos su technologijų vitaminais, bendravimo madomis, kelionių gidais ir internetiniu banku Trakų viešojoje bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Spalio 21–25 dienomis Trakų bendruomenės nariai ir senjorai šauniai leido laiką, stebėdami tiesiogines internetines transliacijas. Bibliotekos ištikimieji skaitytojai ir bendruomenės nariai aktyviai dalyvavo ne tik  informaciniuose renginiuose, bet ir pasitikrino įgytas žinias žaidime-viktorinoje.
Spalio 21 d. stebėjome pirmąją transliaciją „Technologijų vitaminai“, kurios tema pasirinkta neatsitiktinai, nes yra ypač aktuali rudenį, prasidėjus peršalimo ligų sezonui. Šią transliaciją moderavo žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas. Laidoje svečiavosi Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė,  aerobikos pradininkė Lietuvoje Joana Bartaškienė, raginusi aktyviai sportuoti ir gyventi sveiką gyvenimo būdą, ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos departamento Farmacinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas Justas Mačinskas, aptaręs elektroninio recepto naudą pacientui, papasakojęs, kokią informaciją galima rasti internete apie vaistus ir jų vartojimo būdus.
Spalio 22 d. – antrąją paskaitų ciklo dieną – „Pats sau gidas“ transliacijos metu virtualiai keliavome ir susipažinome su lankytinomis istorinėmis vietomis, transporto priemonėmis. Portalo „Pamatyk Lietuvoje“ vadovas Arvydas Dotas papasakojo apie kelionių maršrutus, keliautojų bendruomenes Lietuvoje, kaip galima patogiai ir pigiai keliauti, kaip išmaniai naudotis Lietuvos turizmo žemėlapiu keliaujant. Keleivių pervežimo įmonės atstovas Mindaugas Sakalauskas papasakojo, kaip galima patogiai ir pigiai keliauti. Pati sau gidė Irena Armanavičienė įdomiai perteikė patirtus kelionių įspūdžius apie Lietuvoje lankytinas ir ne visų atrastas vietas.
Trečiojoje spalio 23 d. transliacijoje „Bankas tavo delne“ moderatorius Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas pakvietė virtualiai susipažinti su Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertais Agne Šilkaityte ir Andriumi Šapoka. „Swedbank“ banko atstovė Agnė Šilkaitytė senjorams papasakojo, kokius prisijungimo būdus ir priemones naudoti saugiai jungiantis prie internetinės bankininkystės. Patarė, kur, iškilus klausimams, galima užsiregistruoti išankstinei konsultacijai, atsakė į rūpimus klausimus. SEB banko Prevencijos departamento vadovas Audrius Šapoka patarė, kaip reikia saugiai naudotis banko mokėjimo kortele ir saugiai apsipirkti internetu. Senjorė Irena Vasilavičienė papasakojo iš savo asmeninės patirties kaip „neužkibti internetiniams sukčiams ant kabliuko“, kurie bando išvilioti pinigus internetu.
Ketvirtojoje transliacijoje „Bendravimo mados“, įvykusioje spalio 24 d., dalyvavo ryšių reguliavimo tarnybos atstovė Rasa Karalienė, žurnalo senjorams  „60+“ žurnalistė Simona Sutkutė ir tinklaraščio „Sveiki“ tinklaraštininkė Aldona Katilienė. Jos aptarė, kaip saugiai bendrauti internete, kontroliuoti viešinamą informaciją, kaip sureguliuoti socialinio tinklo nustatymus, kur kreiptis pagalbos susidūrus su saugumo, žalingo ar neteisėto turinio problemomis socialiniuose tinkluose. Nagrinėjo neteisėto ir žalingo turinio daromą neigiamą įtaką nepilnamečiams ir ką daryti norint to išvengti. Pasakė, kad Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba https://svarusinternetas.lt/ ir Nacionalinis kibernetinio saugumo centras https://www.nksc.lt/pranesti.html padeda kontroliuoti saugios informacijos viešinimą. Taip pat buvo pristatytas  nemokamas žurnalas senjorams „60+“, kurį galima rasti internetinėje erdvėje.
Turiningai ir derlingai užbaigėme transliacijų ciklą spalio 25 d. su „Išmaniuoju daržu“. Docentas, daktaras Algirdas Amšėjus ir projekto vadovė, sukūrusi Cool ūkį, Austė Černiauskaitė davė aktualių, praktiškų patarimų sodininkystės klausimais, apžvelgė sodininkų veiklą ir sodų paruošimą žiemojimui bei apsaugą nuo graužikų. Taip pat aptarė vaiskrūmių ir vaismedžių sodinimo laiką, išmanių avilių naudojimą ir jų valdymą nuotoliniu būdu.
Austės Černiauskaitės Cool ūkis suburia žmones sodininkauti kartu. Bendru susitarimu padeda ūkininkauti, užsiimti sodininkyste, norit tai padaryti būtina užsiregistruoti socialinėje erdvėje www.coolukis.lt . Pristatyti kompostavimo būdai, naudojami ne tik individualiuose namuose bet ir daugiabučiuose. Cool ūkio vizija ir yra kaip padėti Lietuvos gyventojams, norintiems užsiauginti ekologiškų daržovių, išsaugoti mūsų tradicijas ir perduoti jas jaunajai kartai. Tad rinktis visada reikia protingai.
Džiaugiamės ir dėkojame aktyviai, draugiškai, iniciatyviai Trakų bendruomenei, mieliems senjorams, kurie taip noriai prisidėjo prie šios gražios internetinės akcijos. Mielai lauksime susitikimuose ir kitose transliacijose mūsų bibliotekoje.
 
Daiva Klimienė
Trakų viešosios bibliotekos

vyr. bibliografė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama