NAUJIENOS

Seniūnaičiams pristatė naujoves

Kategorija:

Miestas:
Savivaldybės administracijos vadovai tradiciniame susitikime su visuomene Klaipėdos miesto seniūnaičius ir bendruomenių atstovus supažindino su savivaldybės aktualijomis, įstatymų pasikeitimais bei kitomis naujovėmis.
Savivaldybės administracija, siekdama kuo glaudesnio bendradarbiavimo su miesto bendruomenėmis bei klaipėdiečių išrinktais atstovais –seniūnaičiais, kartą per ketvirtį organizuoja susitikimus ir aptaria miestui ir gyventojams svarbius klausimus. Šį kartą bendruomenių atstovams buvo pristatytos artėjančių seniūnaičių rinkimų, mieste vykdomų aplinkos tvarkymo priemonių aktualijos bei kelios naujovės.
Tris metus trunkanti seniūnaičių kadencija baigsis 2017 m., gegužę savivaldybė organizuos naujus rinkimus. Savivaldybės vadovų tikslas – į artėjančius seniūnaičių rinkimus pritraukti kuo daugiau aktyvių, visuomeniškų klaipėdiečių, neabejingų miestui ir aplinkai, kurioje gyvena. Todėl su dabartiniais seniūnaičiais, daugelis kurių šias visuomenines pareigas eina jau ne pirmą kadenciją, tartasi, kaip būsimus rinkimus suorganizuoti kuo sklandžiau. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys Vietos savivaldos įstatymo kai kurių nuostatų pasikeitimai tiesiogiai lems seniūnaičių rinkimų organizavimą. Seniūnaičiu nebegalės būti renkami asmenys, turintys neišnykusį teistumą ar pripažinti kaltais dėl sunkaus nusikaltimo padarymo, kurie yra uždraustų organizacijų nariai, savo savivaldybės tarybos nariai, valstybės tarnautojai ar asmenys, teismo pripažinti neveiksniais.
Įsigaliosiančios pataisos taip pat nurodo, kad rinkimai bus laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį. Neįvykus rinkimams pakartotiniai rinkimai turės būti organizuojami ne vėliau kaip po 2 mėnesių. Seniūnaitis galės būti atšauktas iš pareigų, jei nepasitikėjimą juo pareikš ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį.
Susitikime seniūnaičiams ir bendruomenių atstovams buvo pristatyta informacija dėl seniūnaitijų ribų, dėl atstovo delegavimo į Klaipėdos miesto savivaldybės visuomeninę administracinių ginčų komisiją.
Savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė supažindino klaipėdiečius su bendruomenių iniciatyvų projektų  įgyvendinimo galimybėmis. Projektai įgyvendinami  veikiančios Vietos veiklos grupės rėmuose, seniūnaičiai sužinojo daugiau apie minėtos grupės veiklą bei kaip visuomenė gali joje dalyvauti, taip pat ir kaip remiamos bendruomenių iniciatyvos.
Daug diskusijų susitikime sukėlė jautriausia – gyvenamosios aplinkos  sritis. Seniūnaičius ir bendruomenes domino ir medžių genėjimo, pjovimo galimybės, atliekų tvarkymas, kiemų ir gatvių apšvietimas bei kiti klausimai. Susitikime buvo pristatyti darbai, kuriuos atliko, daro ir planuoja daryti Miesto tvarkymo skyrius. Skyriaus vedėja I. Šakalienė išsamiai išvardijo sąrašą gyvenamųjų teritorijų adresų, kurių tvarkymo projektai yra jau parengti, taip pat informavo, kad jau parengti 10 daugiabučių kiemų apšvietimo sutvarkymo projektai, vyksta parkavimo vietų praplėtimo kiemuose projektavimo darbai. Gyventojams pateikta ataskaita dėl šiemet mieste pasodintų ir nugenėtų želdinių, taip pat dėl paklotų naujų šaligatvių dangų, atliktų rekonstrukcijų.
I.Šakalienė klaipėdiečių bendruomenę taip pat informavo, kad 2017 m. bus atliekamas Puodžių g., S.Daukanto skvero  ir gatvės į uosto pusę remonto darbai.
Susitikime dalyvavusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova seniūnaičius ir bendruomenių atstovus pakvietė dalyvauti planuojamos sudaryti darbo grupės dėl seniūnaitijų ribų tikslinimo veikloje. Norą dalyvauti iš karto pareiškė 7 klaipėdiečiai.
 
Klaipėdos savivaldybės inf. 

 
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama