NAUJIENOS

Sekretorės dieną – dovana šios profesijos atstovėms

Kategorija:

Miestas:
Rytoj, kaip ir kasmet, trečiąjį balandžio mėnesio trečiadienį, švenčiama tarptautinė sekretorių (administratorių) diena.

Užduokite sau klausimą – kam įmonei reikalingas administratorius? Jei jūsų atsakymas – skanuoti dokumentus ir atnešti kavą, jūs gyvenate praeitame dešimtmetyje! Šiuolaikiniai administratoriai atlieka vieną iš kertinių vaidmenų biure ir vargu ar rinka gali pasigirti dideliu skaičiumi sėkmingų įmonių galinčių apsieiti be šios rolės. Administratoriaus pozicija gali apimti dalį žmogiškųjų išteklių, pirkimų, pardavimų ir net teisinių bei IT paramos funkcijų.

„Būdama atrankų specialiste, pastebiu darbo rinkoje vyraujančią įdomią tendenciją, kuri smarkiai pasikeitė nuo dar prieš keletą metų egzistavusios administratorių atrankos kultūros, – pasakoja Deimantė Petrauskaitė, kompanijos „People Link“ vyresnioji personalo atrankų ir vertinimo konsultantė. – Jeigu anksčiau administratorių atrankos buvo vienos iš paprasčiausių dėl didelio šios specialybės atstovų skaičiaus rinkoje, tai šiai dienai, vadovaujančių pozicijų paieškas atlikti neretai yra gerokai lengviau nei rasti profesionalų administratorių. O kadangi administratoriaus funkcija yra kertinė, jos poreikis rinkoje yra nuolatinis.“

Tačiau visuomenėje stereotipas apie administratorių atliekamas funkcijas dar vis giliai įsišaknijęs. „Deja, bet vis dar populiarūs mūsų profesiją žeminantys juokeliai, kuriuose sekretorė vaizduojama kaip kvaila gražuolė ar vadovo meilužė“, – sako ilgus metus administravimo srityje dirbusi Aušra Gramauskaitė. 2019 metais ji kartu su bendraminčiais apklausė daugiau nei 500 Lietuvos biuro administratorių. Tyrimo metu paaiškėjo, jog po visada maloniai besišypsančios administratorės kauke dažnai slepiasi menkavertiškumo jausmas.  Be jau minėto, tikrovės neatitinkančio profesijos įvaizdžio, apklausos dalyvės vardijo : bendradarbių ar išorės klientų norą pasirodyti viršesniais, ribotas tobulėjimo galimybes bei profesinį vienišumą. 

„Pati labai gerai suprasdama šias įžvalgas ir išgyvenusi panašų jausmą aš ryžausi keisti Status quo, – sako Aušra. – Minint tarptautinę Sekretorės dieną, Lietuvoje veiklą pradeda „Biurų sesės“ – pirmoji bendruomenė, vienijanti Lietuvos biuro administratores, sekretores, padalinių ir vadovų asistentes. Tūkstančiai nematomų biuro herojų nuo šiol galės bendrauti internetinėje svetainėje www.biuruseses.lt , dalyvauti įvairiuose mokymuose, o pasibaigus karantinui, susitikti joms oganizuojamuose renginiuose. Būdami bendruomenėje sieksime tobulėti profesinėje srityje, kelti svarbios profesijos prestižą bei savo narių emocinę gerovę.”
  
Aistė Bielinė

Reklama