NAUJIENOS

Seimo vicepirmininko ir viceministrų vizito metu išsakytos negerovės

Kategorija:

Miestas:
Akmenės savivaldybėje lankėsi Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, finansų viceministras Romualdas Gėgžnas, energetikos viceministras Vidmantas Macevičius ir juos lydintys asmenys. Svečiai apie aktualijas kalbėjosi su rajono meru Vitalijumi Mitrofanovu, savivaldybės administracijos direktore Aromeda Lauciene, skyrių vadovais ir kitais susitikimo dalyviais.
Seimo pirmininko pavaduotojas K.Komskis ne kartą pagyrė išgražėjusį Akmenės kraštą ir jo pasiekimus. Savivaldybės meras V.Mitrofanovas svečiui leido suprasti, jog akmeniškiai laimėtų dar daugiau, jei įstatymai būtų tobulesni, o regioninė politika atsispindėtų ne tik žodžiuose iš tribūnų.Meras mintyse turėjo ir tobulintiną Viešųjų pirkimų įstatymą, kuris leistų į vietinius darbus pasitelkti daugiau ne tik socialinių įmonių, bet ir vietos smulkiųjų verslininkų. Raštą su šiuo pasiūlymu Savivaldybė jau yra pateikusi įstatymų leidėjams.
Savivaldybės vadovas išreiškė nuomonę ir dėl pernelyg didelių reikalavimų daugiabučių namų administratoriams – „lazda perlenkta“ su reikalavimais šilumininkų kvalifikacijai, kai „laikomasi Vilniaus mastelių, kurie netinka regionams“.
Svečiai pritarė akmeniškių pasipiktinimui ir nuostabai, kai dėl nepakankamo Valstybės investicijų programos finansavimo per dešimtmetį nesugebama sutvarkyti pastato naujai Savivaldybės viešajai bibliotekai. Savivaldybė įdėjo 28 procentus savo biudžeto lėšų, priversta nuolat koreguoti darbus ir keisti jų atlikėjus, pastatą vis užkonservuoti, tačiau niekaip neįstengia išprašyti valstybės likusių 700 tūkstančių eurų...
Kalbėta ir apie trukdžius bei sunkumus, dėl kurių keleri metai neįstengiama atgaivinti Naujosios Akmenės baseino.
Administracijos direktorė A. Laucienė papasakojo, kad Savivaldybė griežtai laikosi fiskalinės drausmės, yra viena tarp mažiausiai įsiskolinusių šalies savivaldybių, tačiau tai ima atsigręžti prieš ją pačią, nes, tramdydama skolininkus, Finansų ministerija ir neprasiskolinusiems ribos galimybes gauti lėšų projektams vykdyti.
Seimo vicepirmininkui, viceministrams teko išklausyti ir nusiskundimų dėl netinkamo ministerijų pasirengimo Europos Sąjungos paramai priimti laikotarpiu iki 2020 metų bei kitokių problemų. Dalį jų pažadėta nedelsiant paviešinti Vyriausybės ir kituose aukšto lygio pasitarimuose Vilniuje.
 
Jolanta Šiurkuvienė Savivaldybės administracijos viešųjų ryšių vyriausioji specialistė
 Autorės nuotr.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama