NAUJIENOS

Seimo nariai Nepriklausomybės Akto signatarai: apie trisdešimtąją Kovo 11-ąją

Kategorija:

Miestas:
Šiandien Seimo posėdyje Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga mintimis pasidalijo Seimo nariai Nepriklausomybės Akto signatarai Eugenijus Gentvilas, Kęstutis Glaveckas ir Emanuelis Zingeris. Pristatome svarbiausias Jų pasisakymų ištraukas.

 Eugenijus Gentvilas:

Per vieną šimtmetį du kartus paskelbti nepriklausomą valstybę piktų aplinkinių šalių apsuptyje ir išsaugoti šitą nepriklausomybę, ypač kalbu apie dabartinę nepriklausomą Lietuvą, tai tikrai yra stebuklas, kuriuo žavisi pasaulis, kurio pavydi daugelis pasaulio tautų.

Paskelbdami nepriklausomą valstybę mes sugriovėme Sovietų imperiją, mes pradėjome blogio imperijos griovimą. Praėjo tik gerų pusantrų metų ir Sovietų Sąjungos neliko. Mes pakeitėme pasaulį. Tai skamba ne kaip nors pasigiriančiai, o išdidžiai. Iš tiesų pasaulio pusiausvyros pakito po to, kai Lietuva paskelbė nepriklausomą valstybę. Kartu mes pradėjome keisti ir Lietuvą.

Lietuva šiandien yra aukštumose, apie kurias prieš 30 metų mes patys neįsivaizdavome, kad mes patys jas pasieksime. Kiek tautų ir kiek valstybių šiandien pavydi Lietuvai esančiai saugioje NATO bendrijoje, tvirtoje, turtingoje Europos Sąjungoje. Kur pakilo Lietuva! Ačiū visiems, kurie prisidedate prie Lietuvos tolesnio kilimo.

Kęstutis Glaveckas:

Ta nepriklausomybė, kurią mes turime iš tikrųjų nėra amžinas dalykas. Ją ne tik mes išsaugojome ir iškovojome prieš 30 metų, bet ją reikės dar išsaugoti ir kitiems dešimtmečiams, kitoms kartoms, nes ateity, aš manau, pasaulyje problemų ir iššūkių bus nepalyginamai daugiau negu mes jų turėjome.

Mano supratimu, didžiausia mūsų bėda daugelio žmonių buvo tame, kad mes neišmokome gyventi laimingai. Ši problema, mano supratimu, yra viena iš labiausiai aktualių ir tokių labiausiai skausmingų Lietuvai iš praeito 30-mečio.

Iššūkiai bus susiję su atkurta pagarba ir pasitikėjimu vieni kitais, solidarumu tarp žmonių skirtingų gyvenimo galimybių.

Emanuelis Zingeris:

30 metų kaip akimirka.

Kovo 11-ąją buvo taip lengva, nes mes iki tol manėme, kad sovietai yra dirbtini.

Įsivaizduojate, kiekviena diena buvo kaip amžinybė! <...> Po Kovo 11-osios, kai mus spaudė, kiekviena diena mums buvo kaip tūkstantis valandų, kurias mes išgyvenome per tuos 17 mėnesių.

Pasitikėjimo atkūrimas vienas kitu yra svarbiausia mūsų valstybės ir mūsų Lietuvos tautos užduotis. Mes turime žiūrėti vienas į kitą ir turėti tokį pat orumą ir pasitikėjimą kitoniškai ir kitai nuomonei, kokį turi islandai, kurie ryžosi šitam žingsniui prieš 30 metų.

Rimas Rudaitis


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama