Seime – konferencija dėl nemokamo viešojo transporto
  NAUJIENOS

Seime – konferencija dėl nemokamo viešojo transporto

Kategorija:

Miestas:
Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Nacionaline viešojo transporto keleivių asociacija pirmadienį surengė tarptautinę konferenciją „Ar skatina darnų judumą nemokamas viešasis transportas?“. Konferencijoje dalyvavo ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius bei UAB Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.
Tarptautinės konferencijos tikslas– sukviesti Lietuvos, Latvijos ir Estijos savivaldybių atstovus ir diskutuoti apie tai, ar mobilumo pokyčių gali padėti siekti nemokamas viešasis transportas.
Konferencijoje dalyvavo ir savo patirtimi dalinosi miestų, kuriuose viešasis transportas jau yra nemokamas, atstovai.
Pasak specialistų, Lietuvos transporto sektoriuje vis didėja išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiai. „Eurostat“ duomenimis, Lietuva užima vieną iš pirmųjų vietų tarp ES valstybių, kuriose didžiausia dalis kelionių atliekama asmeniniu automobiliu. Tokie keliavimo įpročiai sukelia problemų Lietuvai vykdant tarptautinius įsipareigojimus, siekiant mažinti ne tik šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, bet ir oro taršą, kuri turi įtakos gyvenimo kokybei.
Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys mano, kad nemokamas viešasis transportas galėtų padėti įgyvendinti ES įsipareigojimus mažinti oro taršą.
Susisiekimo ministerijos specialistas Marius Pakėnas patvirtino, kad ministerija yra už nemokamą viešąjį transportą, tačiau tam reikėtų rasti lėšų.
Konferencijoje taip pat pasisakė ir Talino ES biuro vadovas Allanas Alakulas. Estija nemokamą viešąjį transportą Taline mieste registruotiems gyventojams padarė dar 2012 m. Pasak A. Alakulo, miesto biudžetas iš to sugebėjo net uždirbti. Pasak jo, pereiti į viešąjį transportą estus privertė ir padidinti automobilių statymo tarifai – Talino senamiestyje pasistatyti automobilį kainuoja 6 eurus už valandą.
Renginio organizatoriai informavo, kad Lietuvos miestai, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, jau turi parengtus pirmuosius darnaus judumo mieste planus. Lietuvoje, kaip ir kitose ES valstybėse, šie planai ruošiami, siekiant humanizuoti miestų infrastruktūrą, kuri skatintų rinktis įvairesnius judėjimo būdus.
Tauragės rajono savivaldybė, artimiausiu metu įsigysianti naujus elektra varomus autobusus, ne tik  iš esmės pakeis miesto viešojo transporto sistemą, pagerins keleivių pervežimo paslaugų kokybę, bet ir svarstys galimybę mieste  teikti nemokamą viešojo transporto paslaugą.
 
 
Inesa Vaigauskienė Kultūros skyriaus vyr. specialistė
 

Reklama