NAUJIENOS

Seimas svarstys Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas dėl bendrijų kelių

Kategorija:

Miestas:

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas Seimui pateikė Sodininkų bendrijų įstatymo 6 straipsnio pataisų projektą, kuriuo siūloma spręsti bendrijose esančių kelių klausimą.

Įstatyme numatoma įtvirtinti, kad vadovaujantis Žemės įstatymu, savivaldybėms perduotoje sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemėje esančius kelius (gatves) valdo ir tvarko savivaldybės, išskyrus atvejus, kai sodininkų bendrija šią bendrojo naudojimo teritorijos dalį išsiperka.

„Sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemė, reikalinga savivaldybių funkcijoms atlikti, gatvėms ir vietiniams keliams eksploatuoti, būtų perduota savivaldybių nuosavybėn, taikant Žemės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 2 punktą, pagal tam tikrus savivaldybių ir sodininkų bendrijų suderintus prioritetus“, – sakė K. Navickas.

Siūloma atsisakyti šiuo metu galiojančiame įstatyme įrašytų nuostatų dėl sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypų, naudojamų keliams (gatvėms) eksploatuoti ar tiesti, ar žemės sklypų su juose esančiais keliais (gatvėmis) kadastrinių matavimų ir įregistravimo Nekilnojamojo turto registre, šių kelių perdavimo savivaldybėms procedūrų ir finansavimo šaltinių, bendrojo naudojimo žemės ir kelių mokesčių, kriterijų, kuriuos įgyvendinus mėgėjų sodų keliai galėtų būti perduodami savivaldybėms, kurios nėra Sodininkų bendrijų įstatymo reguliavimo sritys. Kaip rašoma projekto aiškinamajame rašte, minėtas sritis reglamentuoja Žemės įstatymas, Nekilnojamojo turto kadastro įstatymas, Vietos savivaldos įstatymas, kiti teisės aktai.

Taip pat siūloma atsisakyti Sodininkų bendrijų įstatymo 6 straipsnio reikalavimo, netiesiogiai nustatančio, kad mėgėjų sodų teritorijose esantys keliai turėtų būti priskiriami vidaus keliams.

„2015 m. sausio 1 d. įsigaliojus Lietuvos respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisoms pasikeitė ir sodininkų bendrijos teritorijos samprata. Sodininkų bendrijos teritorija laikoma gyvenamosios vietovės teritorijos dalimi. Keliai gyvenamosiose vietovėse, juos įtraukus į Kelių įstatymo 6 straipsnio 4 dalį tampa gatvėmis. O vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūra, taisymas, tiesimas ir saugaus eismo organizavimas yra savivaldos funkcija, dalinai finansuojama iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų“, – sakė ministras.

Už projektą po pateikimo balsavo 72 Seimo nariai, 4 parlamentarai buvo prieš, 18 susilaikė. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Aplinkos apsaugos komitetas, papildomais – Kaimo reikalų bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai. Projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti spalio 19 dieną.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama