NAUJIENOS

Seimas svarstys siūlymą kurti Ateities komitetą

Kategorija:

Miestas:
eimas nusprendė svarstyti siūlymą kurti naują – Ateities – komitetą. Pristatydamas tai numatančias Statuto pataisas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Vyšniauskas sakė: „Tai yra komitetas, kuriame yra bandoma atsispirti nuo kasdienybės, kasdienybės aktualijų ir pažvelgti šiek tiek į horizontą, į perspektyvą. Ateities komitetų visame pasaulyje atsiranda vis daugiau ir Lietuvos parlamentas galėtų būti to dalis.“

Numatoma, kad šio komiteto nariais, kaip ir Europos reikalų komiteto nariais, galėtų būti kitų komitetų nariai.

Siūloma, kad Ateities komitetas būtų sudaromas pagal proporcinio Seimo frakcijų atstovavimo principą. Atstovus frakcijos deleguoja, užtikrindamos kiekvieno komiteto atstovavimą, paprastai iš komitetų pirmininkų ar jų pavaduotojų, frakcijų seniūnų ar jų pavaduotojų. Konkretus komiteto narių skaičius ir sudėtis tvirtinama Seimo nutarimu. Ateities komiteto nariais gali būti Seimo nariai, dirbantys kituose komitetuose.

Projektui po pateikimo pritarė 77, prieš balsavo 10, susilaikė 11 Seimo narių. Projektą nuspręsta svarstyti skubos tvarka lapkričio 24 d.

Saulė Eglė Trembo


Reklama