NAUJIENOS

Seimas svarstys dar kelis siūlymus griežtinti atsakomybę už gyvūnų nepriežiūrą ir žiaurų elgesį su jais

Kategorija:

Miestas:

Seimo nario Lino Balsio teikiamu Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIIIP-1708 siūloma keisti įstatymo 310 straipsnį, reglamentuojantį žiaurų elgesį su gyvūnais. Kodekse siūloma įtvirtinti tokią atsakomybę:

1. Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl šių veiksmų buvo sutrikdyta gyvūno sveikata, baudžiamas laisvės atėmimu iki vienių metų arba bauda.

2. Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl šių veiksmų gyvūnas nugaišo, baudžiamas laisvės atėmimu nuo vienų iki trejų metų.

3. Tam, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, nuo trejų iki penkerių metų draudžiama įsigyti ir laikyti bet kokį gyvūną.


 

Projektui po pateikimo pritarė 40, prieš balsavo du, susilaikė 10 Seimo narių. Seimo posėdyje jis turėtų būti svarstomas lapkričio 5 d.

Seimo narių Aistės Gedvilienės ir Lauryno Kasčiūno teikiamu Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIIIP-5148 siūloma, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, būtų baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu nebe iki vienų, bet dviejų metų.

Tokiam asmeniui būtų nuo trejų iki penkerių metų draudžiama įsigyti ir jo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje laikyti bet kokį gyvūną. A. Gedvilienė taip pat pabrėžė šio siūlymo svarbą, atkreipdama dėmesį, kad tokiu būdu bus užkirstas kelias pažeidėjams ir toliau laikyti gyvūnus, prisidengiant sutuoktiniu, vaikais ar kitais giminaičiais.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIIIP-5147 numatoma didinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Siūloma keisti minėto straipsnio 16–20 dalis, nustatant, kad:

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 150 iki 3600 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtraukia baudą nuo 3600 iki 5250 eurų.

 Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 900 iki 5250 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtraukia baudą nuo 5250 iki 6900 eurų.

Už aukščiau išvardintus nusižengimus būtų privaloma skirti gyvūnų konfiskavimą.Po pateikimo projektams pritarta bendru sutarimu. Juos svarstyti Seimo posėdyje numatoma lapkričio 5 d.

Abiejų minėtų kodeksų pataisas teikia ir Seimo narė Virginija Vingrienė. Jos siūlomu Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektu Nr. XIIIP-5170 siūloma, kad neteisėtam vertimuisi komercine, ūkine, finansine, ar profesine veikla būtų priskiriamas ir neteisėtas gyvūnų veisimas, atsisakyti įspėjimo, kaip administracinės nuobaudos formos, įteisinti veisimui naudojamų gyvūnų, jų jauniklių konfiskavimą.


 

Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio pakeitimais (projektas Nr. XIIIP-5171) siūloma papildyti 310 straipsnį, reglamentuojantį žiaurų elgesį su gyvūnais, numatant atsakomybę ir asmeniui, kuris nuslėpė tokį elgesį, ir aplaidžiai vykdantiems kontrolę.

Projektams po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Juos svarstyti Seimo posėdyje numatoma spalio 20 d.

Visų minėtų klausimų svarstyme pagrindiniu paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Saulė Eglė Trembo


Reklama