NAUJIENOS

Seimas suteikė įgaliojimus Vyriausybei ir prisiekė trys nauji ministrai

Kategorija:

Miestas:
Šiandien Seimas priėmė protokolinį nutarimą, kuriuo  nutarė Lietuvos Respublikos Vyriausybei suteikti įgaliojimus iš naujo, pagal 2016 m. gruodžio 13 d. Seimo nutarimu Nr. XIII-82 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“ patvirtintą Vyriausybės programą.
Pristatydamas projektą Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį, kad Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šių metų rugpjūčio 7 dieną dekretu patvirtino jo pateiktą personalinę XVII Vyriausybės sudėtį: „Noriu pabrėžti, kad XVII Vyriausybės įgaliojimai nesibaigė, jie gali baigtis tik Vyriausybei atsistatydinus arba ją atstatydinus. Todėl mes nekalbame apie naujos Vyriausybės formavimą, mes kalbame apie XVII Vyriausybės įgaliojimų suteikimą iš naujo.“
Vyriausybėje keičiasi trys ministrai – vidaus reikalų ministre teikiama Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė, susisiekimo ministru – tos pačios frakcijos narys Jaroslavas Narkevičius, žemės ūkio ministru – Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.
Pristatydamas šiuos ministrus S. Skvernelis pažymėjo, kad naujieji Vyriausybės nariai yra didelę patirtį sukaupę politikai: „Visi trys naujieji ministrai ne pirmą kadenciją dirba Seime, du iš jų yra frakcijų seniūnai, vienas iš jų turi Seimo Pirmininko pavaduotojo darbo patirties. Dirbdami Seime jie susidūrė su gana plačiu klausimų spektru, žino, kaip funkcionuoja valstybė, kaip veikia administracinis aparatas. Esu tikras, kad visa tai padės jiems tinkamai vykdyti ministrų pareigas.“
Protokolinis nutarimas dėl įgaliojimų Vyriausybei suteikimo priimtas už balsavus 75, prieš – 27, susilaikius 9 Seimo nariams.
Seimui suteikus naujus įgaliojimus Vyriausybei, vakariniame Seimo posėdyje prisiekė trys nauji ministrų kabineto nariai: susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Priesaikas priėmė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio 7 d., atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, dekretu patvirtino Vyriausybės sudėtį, kurioje įrašyti ir minėti politikai.
Visi trys ministrai yra ir Seimo nariai.
 
Parengta pagal Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento inf.
Nuotraukos Olgos Posaškovos
 

Reklama