NAUJIENOS

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui nepriklausomybės gynėjams kompensuoti pusę išlaidų socialinio būsto nuomai


Miestas:

Seimas pritarė  Aplinkos apsaugops komiteto narės Virginijos Vingrienės pateiktam įstatymo projektui, kuriuo siūloma nustatyti, jog nukentėjusiesiems nuo 1991 metų sausio 11–13 dienomis ir po to vykdytos SSRS agresijos bei nukentėjusių šeimoms būtų kompensuojama 50 proc. išlaidų socialinio būsto nuomai.

„Daugelis iš mūsų pažįstame ne vieną artimą žmogų, kuris lemtingų Lietuvai įvykių metu patyrė įvairaus sudėtingumo traumas, todėl jaučiu ne tik moralinę pareigą jiems padėti ir sunkiai suduriantiems galą su galu kompensuoti iki 50 procentų būsto nuomos kaštų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši nuostata būtų taikoma tik socialinio būsto (t.y. išties sunkiai besiverčiantiems) gyventojams“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos frakcijos narė Virginija Vingrienė.

2016 metų duomenimis pripažintų nukentėjusiųjų nepriklausomybės gynėjų Lietuvoje yra apie vieną tūkstantį, o gaunančių nukentėjusiųjų nuo sausio 13-osios vykdytos agresijos pensiją – 311. Įstatymo projektu siūloma kompensaciją skirti iš savivaldybių biudžeto. Bendrame kompensacijų gavėjų sąraše nepriklausomybės gynėjai sudaro santykinai mažą dalį, todėl papildomų lėšų poreikis nebus ženklus.

Pasak Seimo narės, dalis sovietų agresijos aukų neturi nuosavo būsto ir neturi galimybių jį įsigyti, todėl dažnai gyvena savivaldybės suteiktuose socialiniuose būstuose, mokėdami nemažą nuomos mokestį. Kai kuriems iš jų patirtos sveikatos traumos apsunkina galimybes rasti darbą, reikalauja nuolatinių išlaidų medicinai. Todėl valstybė privalo padėti savo gynėjams ir prisidėti kuriant jiems orias gyvenimo sąlygas.

Pagal dabar galiojančio teisės aktų nuostatas nukentėjusiems asmenims numatytos 50 proc. kompensacijos už būsto šildymą, vandenį, nuotekas, dujas, kietąjį ir skystąjį kurą, elektros energiją, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiaaukščiu gyvenamuoju namu, mokestį ir kitas paslaugas, tačiau ne socialinio būsto nuomą.

Parengta pagal www.lrs.lt inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama