NAUJIENOS

Šeduvoje ir Baisogaloje kuriami paslaugų centrai – įvairių reikalingų paslaugų gyventojams teikėjai

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio rajono vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis“ administruoja du projektus: Šeduvos paslaugų centro vietos projektą „Šeduvos paslaugų centro materialinės bazės sukūrimas“ ir Baisogalos paslaugų centro vietos projektas „Paslaugų plėtra Baisogalos ir Sidabravo seniūnijose“, pagal kuriuos kuriami du paslaugų centrai: Šeduvos ir Baisogalos. Šių projektų tikslas ir uždaviniai – aplinkos tvarkymo vietos gyventojams paslaugos, socialinės atskirties mažinimas.

Radviliškio rajono savivaldybėje vykusiame susitikime aptarta, kaip vykdomi šių paslaugų centrų įkūrimo projektai.

Svarbu ne tik ūkinių darbų vykdymas, bet ir bendruomeniškumo skatinimas

Šeduvos paslaugų centras jau gali pradėti teikti paslaugas: sniego valymo, priekabos nuomos, vasarą – žolės pjovimo, geriamojo vandens cisternoje atvežimo, žemės darbų vykdymo. Technika supirkta, darbuotojai pasirengę padėti visiems norintiesiems. Bus galimybė ir daugiabučių namų aplinką gražinti. Pasak šio centro direktoriaus Irmanto Senulio, ateityje bus galima ir daugiau paslaugų teikti, pavyzdžiui, neįgaliųjų arba sunkiai judančių asmenų pavėžėjimo paslaugą teikti.

Projekto „Paslaugų plėtra Baisogalos ir Sidabravo seniūnijose“ įgyvendinimo sutartis pasirašyta 2019 m. spalio 3 d., tad projektas pagreitį įgaus 2020 metų pavasarį.

Šeduvos paslaugų centro  teikiamos paslaugos: aplinkos tvarkymas, žolės pjovimas, apželdinimas, laistymas, sniego valymas ir išvežimas, pakelių šienavimas, lapų grėbimas ir išvežimas, gatvių ir aikščių šlavimas, įvairių verslo renginių organizavimas. Ateityje planuojama teikti turizmo informacijos centro paslaugas.

Įgyvendinus Baisogalos paslaugų centro projektą, bus pasirengta vietos gyventojams ir organizacijoms teikti būtinas aplinkos tvarkymo paslaugas: teritorijų, gatvių ir šaligatvių šlavimo, sniego valymo, žolės pjovimo, lapų surinkimo, medžių ir krūmų išpjovimo, gėlynų įrengimo ir priežiūros, šiukšlių išvežimo ir pan. Bus skatinama vietos bendruomenės narių savanorystė, prisidėta prie sunkiau gyvenančių gyvenimo kokybės gerinimo, stiprinami bendruomeniniai ryšiai.

Paramos lėšos – ne atlyginimams, o įrangai

Pasak Radviliškio rajono vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ valdybos pirmininko Romo Kalvaičio, šie projektai įgyvendinami pagal ES lėšomis finansuojamą „Leader“ programą. „Pagal šiuos projektus vienai darbo vietai sukurti skiriama 53 000 eurų parama, o Savivaldybė taip pat prisideda prie šių projektų steigėjo teisėmis ir skiria dalį projektams įgyvendinti reikalingų lėšų.

Tiek ES lėšos, tiek savivaldybės skiriamos lėšos gali būti naudojamos tik įstaigų veiklai reikalingai biuro įrangai, transporto priemonėms, traktoriams, kitiems įrengimams ir įrankiams įsigyti, o atlyginimus įstaigos darbuotojai turi užsidirbti patys“, – sakė jis. Įstaigos veiklos pradžioje kiekvienoje jų turi būti įsteigta minimum po 2,5 etato, bet, pasak R. Kalvaičio, jei įstaigos veikla bus pelninga ir paklausi, bus galima įdarbinti ir daugiau žmonių, plėsti paslaugų, atitinkančių vietos bendruomenės poreikius, spektrą.

Šeduvoje ir Baisogaloje įsikūrę paslaugų centrai ateityje aptarnaus galbūt ir visą Radviliškio rajoną

Šeduvos paslaugų centras aptarnaus ne tik Šeduvos miesto seniūniją, bet apims ir Pakalniškių seniūnijos teritoriją, o Baisogalos pasaugų centras aptarnaus Baisogalos ir Sidabravo seniūnijas. Jei bus poreikis, paslaugų centrai galės aptarnauti ir kitų seniūnijų teritorijas. Šios paslaugos bus teikiamos ne tik seniūnijoms, bet ir įstaigoms, įmonėms, gyventojams: galima bus sudaryti sutartis dėl tam tikrų teritorijų objektų priežiūros, net kapaviečių priežiūros ar kaminų valymo.

Susitikime dalyvavo ir projektų vykdymo eigą aptarė Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras, Justinas Pranys, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Radviliškio rajono vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ valdybos pirmininkas Romas Kalvaitis, Šeduvos paslaugų centro direktorius Irmantas Senulis, Baisogalos paslaugų centro direktorius Alvydas Paluckas ir buhalterė Rita Glebauskienė, Pakalniškių seniūnas Kęstutis Ulinskas, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas.
 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama