NAUJIENOS

Savybės, padedančios granulinėms šildymo sistemoms tapti puikiu pasirinkimu namų šildymui

Kategorija:

Miestas:
Namų šildymas – vienas iš svarbiausių jaukumą bei komfortą kuriančių reiškinių. Žinodami namų šildymo svarbą, dažnai gyventojai juo pradeda rūpintis dar pirmaisiais namų įrengimo etapais. Toks išankstinis šildymo sistemos pasirinkimas suteikia galimybę numatyti tolimesnius namų įrengimo darbus bei pasiruošti būsimiems šildymo sistemos įdiegimo darbams.
 
Nors šiuo metu rinkoje galima rasti pačių įvairiausių šildymo sistemų, žmonės vis daugiau dėmesio skiria būtent granulinėms šildymo sistemoms, kurios specialistų yra vertinamos itin palankiai net dėl kelių skirtingų priežasčių. Pagrindinės jų – granulinės šildymo sistemos efektyvumas, ekologiškumas bei medienos granulių kaina
 
Puikus kainos ir kokybės santykis
 
Akivaizdu, jog šildymo sistemos efektyvumas yra itin svarbus aspektas bei siekiamybė, kuriai dažniausiai yra skiriamas didžiausias prioritetas. Kitas svarbus motyvas - kaina. Natūralu, jog šildymo sistemomis besinaudojantys bei apie jų įsigijimą galvojantys žmonės siekia sutaupyti, kaip įmanoma labiau sumažinant pačio šildymo išlaidas.
 
Kalbant apie granulines šildymo sistemas, ypač svarbu pabrėžti, jog šio tipo šildymo sistemos pasižymi bene geriausiu kainos bei kokybės santykiu, leidžiančiu gyventojams ne tik džiaugtis namų jaukumą kuriančia šiluma, tačiau taip pat ir žinoti, jog pati šiluma nekainuos daug. Tiesą sakant, patys granuliniai katilai bei šio tipo šildymo sistemoms būtini komponentai gal ir nėra pigūs, tačiau granulinius katilus galima drąsiai laikyti puikia investicija, kuri ateityje tikrai atsipirks. Pagrindinė tokio atsiperkamumo priežastis - granulinių katilų kūrenimui skirto biokuro produkto kaina.
 
Medienos granulės yra biokuro produktas, kurio savybės yra laikomos pagrindine granulinių katilų efektyvumo priežastimi. Įprastai jos yra gaminamos iš tinkamai perdirbtų antrinių spygliuočių medienos žaliavų, pasižyminčių puikiomis savybėmis, būtinomis efektyviam kuro degimui. Sausos, smulkios bei itin stipriai suspaustos medienos pjuvenos pradeda užtikrinti ilgą šių granulių degimo procesą bei tolygų šilumos išsiskyrimą į aplinką.
 
Medienos granulių efektuvumas, kuris slypi jų gamybos procese
                     
Norint įsitikinti medienos granulių efektyvumu, būtina atidžiau pažvelgti ir į jų gamybos procesą. Šis procesas yra pradedamas surenkant bei apdorojant didelius kiekius antrinių medienos žaliavų, tokių kaip medienos apdirbimo metu susidariusios pjuvenos bei medžio dulkės. Surinktos pjuvenos yra susmulkinamos bei išdžiovinamas visas jose susikaupusios drėgmės kiekis. Tuomet smulkintos pjuvenos yra stipriai supresuojamos, išgaunant jau galutinio medienos granulės produkto formą. 
                     
Kaip jau buvo minėta anksčiau, medžio granulės yra gaminamos tik iš gerai išdžiovintų bei smulkintų medienos pjuvenų. Ne paslaptis, jog sausa mediena degimo metu išskiria kur kas daugiau šilumos. Tuo tarpu į granulės formą suspaustos smulkios medienos dalys užtikrina ilgesnį bei tolygesnį šio biokuro produkto degimą. Smulkintos bei stipriai supresuotos pjuvenos užtikrina tai, jog granulių viduje nebūtų jokių pašalinių oro tarpų, kurie galėtų daryti neigiamą įtaką ne tik degimo trukmei, tačiau taip pat ir degimo metu išsiskiriančios šilumos kiekiui. Tai reiškia, jog kokybiškai pagamintas galutinis biokuro produktas yra kuriamas taip, kad būtų užtikrinamas kuo ilgesnis jo degimas bei kuo didesnis išsiskiriančios šilumos kiekis.
                 
Turint omenyje puikų medienos granulių efektyvumą, gali pasirodyti, jog šio tipo biokuro produktu šildyti namus yra gana brangu. Vis dėlto tai tikrai nėra tiesa. Įprastai granulės yra laikomos gana ekonomišku šildymu, visapusiškai pateisinančiu bene geriausią kainos bei kokybės santykį.

Aistė Bielinė

Reklama