NAUJIENOS

Savivaldybėms perduoti dar 48 nauji mokykliniai autobusai

Kategorija:

Rugpjūčio 28 d. švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė dalyvavo Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms iškilmingai perduodant 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“.

Viceministrė pabrėžė, kad Švietimo ir mokslo ministerijos dovanoti mokykliniai autobusai, Dovanoti 39 savivaldybėms, vežios Leipalingio, Priekulės, Alizavos, taip pat Kretingos, Jonavos rajono ir dar daugelio kitų vietovių moksleivius. Vienas autobusas iškeliauja į Punską, į lietuvišką mokyklą. Mokykliniams autobusams įsigyti ministerija šiemet skyrė 1,7 mln. eurų.

Pasak viceministrės, šių metų naujovė – Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas aplinkraštis, sudarantis galimybes efektyvesniam geltonųjų autobusų panaudojimui. „Švietimo ir mokslo ministerija savivaldybėms siūlo laisvu nuo mokinių pavėžėjimo laiku ar per mokinių atostogas geltonaisiais autobusais vežti mokinius į olimpiadas, konkursus, varžybas, kitus renginius, į pagalbos mokiniui įstaigas, brandos egzaminų centrus, taip pat vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius. Geltonaisiais autobusais galima atsivežti įsigytus vadovėlius, ugdymo priemones“, – naujovę pristato Genoveita Krasauskienė.

Švietimo ir mokslo ministerija autobusiukus perka atviro konkurso būdu. Vienas autobusas šiemet kainavo daugiau nei 35 tūkst. eurų. Švietimo ir mokslo ministerija Geltonųjų autobusų programą be pertraukos tęsia 15 metų. Per tą laiką iš viso nupirkti 739 mokykliniai autobusai. Daugiausia, po 18, geltonųjų autobusų turi Šakių ir Kėdainių rajonai, taip pat Radviliškio rajonas (16), o mažiausiai, po 2, –  Alytus, Visaginas, Panevėžys, Palanga, Neringos savivaldybė ir Birštono savivaldybė. Geltonaisiais mokykliniais autobusais pavežama apie 20 tūkst. mokinių.

Parengė Genovaitė Paulikaitė

Nuotraukos: ŠMM, Martyno Ambrazo (ELTA), Roberto Dačkaus (Prezidentūra), Renatos Česnavičienės.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama