NAUJIENOS

Savivaldybėje lankėsi delegacija iš Ukrainos

Kategorija:

Balandžio 21 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Ukrainos, kurie susitiko su Anykščių rajono meru Kęstučiu Tubiu, laikinąja Administracijos direktore Veneta Veršulyte bei kitais Administracijos darbuotojais.

Per tris dešimtis ukrainiečių atlydėjo Nepriklausomybės akto signatarė, A. Vienuolio progimnazijos direktorė Irena Andrukaitienė. Delegacijoje buvo medikų, mokytojų, medicinos studentų, kultūros srities darbuotojų, aštuoni moksleiviai, laimėję konkursą „Aš europietis“, kuriems ši kelionė į Lietuvą buvo dovana. Delegacijos vadovas – organizacijos „Širdis prie širdies“ valdybos pirmininkas Pavelas Gorinovas.

K. Tubis, sveikindamas svečius, pasidžiaugė, kad tai pirmoji užsienio delegacija Savivaldybėje jam einant pareigas. Meras pasveikino konkurso nugalėtojus, įteikė jiems atminimo dovanas, o priimdamas delegacijos vadovo Pavelo Gorinovo suvenyrus ir sveikinimus, pasidžiaugė, kad svečiai labai gražiai taria žodį Anykščiai.

A. Vienuolio progimnazijai buvo perduotas vienos Žmerinkos miesto mokyklos mokinių laiškas su pasiūlymu užmegzti draugystę tarp mokyklų bei mokinių piešiniai, kurių parodą žadama surengti progimnazijoje. Pasiūlymą susigiminiuoti su mūsų miestu iš Ukrainos gavo ir Anykščių rajono savivaldybė.

Svečiai susitikime domėjosi sporto infrastruktūra Anykščiuose, šilumos kainomis, moksleivių ir studentų mainų galimybėmis, Savivaldybės administracijos struktūra, kultūros įstaigomis ir jų finansavimu. Delegacijos nariai teigė, kad jaunimo išvykimo iš mažų miestelių problema yra aktuali ir Ukrainoje. Svečiams pasidomėjus, ką Anykščiuose planuojama daryti, kad jaunimas neišvyktų,  K. Tubis trumpai atsakė: „Kurti darbo vietas!“. Ši Mero replika sulaukė plojimų.

Baigiantis susitikimui I. Andrukaitienė įteikė K. Tubiui vasario 15 dieną Kijeve, Europos aikštėje, vykusios akcijos, kurios metu buvo nešamos Lietuvos ir Ukrainos rekordinės vėliavos, kompaktinę plokštelę.

Virginija Ros Garcia

Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyrius

Specialistė ryšiams su visuomene 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama