NAUJIENOS

Savivaldybė tiesia bendradarbiavimo tiltą su užsienyje gyvenančiais kraštiečiais

Kategorija:

Miestas:
Varėnos rajono savivaldybė siekia užmegzti ryšius su šiuo metu užsienyje gyvenančiais ir dirbančiais arba iš ten planuojančiais grįžti gyventi į Varėnos rajoną  kraštiečiais. Šia intencija Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta grįžusius šventėms į gimtinę varėniškius pakvietė į neformalų susitikimą. Varėnos kultūros centre vykęs bendravimas prie arbatos puodelio išsirutuliojo į dalykišką ir įdomią bei  abiems pusėms naudingą diskusiją apie kraštiečių planus ir lūkesčius bei apie verslo plėtrai kuriamas galimybes Varėnos rajone.
Susitikime dalyvavo savivaldybės vadovai bei daugiau ar mažiau emigracijos duonos paragavę iš Varėnos rajono kilę arba sąsajų su mūsų kraštu turintys žmonės. Įvairių profesijų, nuo kelių iki keliolikos metų užsienyje gyvenantys ir dirbantys, vieni iš jų jau grįžę gyventi visam laikui, kiti apie dar tik svarstantys. Vieni svetur uždirbtus pinigus nori investuoti į verslą ir jį plėtoti Varėnos rajone, kiti nori sužinoti, kokios sąlygos būtų sudarytos grįžus jiems ir jų šeimoms.
Meras Algis Kašėta pažymėjo, jog Varėnos rajono savivaldybei yra svarbu, ką veikia iš mūsų rajono kilę ir šiuo metu užsienio šalyse gyvenantys žmonės, tad šis susitikimas – pirmas žingsnis savivaldybės ir emigravusių varėniškių dialogui užmegzti. „Vieni galbūt planuojate sugrįžti, kiti vienaip ar kitaip norite ir galite prisidėti prie Varėnos rajono gyvenimo. Siekiame sukurti tam palankias sąlygas, todėl mums labai svarbu žinoti, kokie Jūsų ryšiai, poreikiai, kas Jums yra aktualu. Čia gyvena Jūsų tėvai, giminės, draugai. Norime bendradarbiauti su Jumis“,– kvietė rajono vadovas.
Apie savo skirtingas patirtis kalbėjusieji pažymėjo, jog vieniems išvykimas iš Lietuvos buvo pragyvenimo, kitiems - savęs realizavimo paieškos. Tačiau daugumos tautiečių pagrindinis emigravimo motyvas – ekonominis. Kai kurie išvyko norėdami svetur užsidirbti daugiau pinigų, įgyti kitokios patirties ir sugrįžus čia įsitvirtinti bei investuoti pinigus į verslą, tuo pačiu Varėnos rajone sukuriant naujas darbo vietas. Jie visi turi sąsajų su Varėnos kraštu, vieni čia gimę, kiti turi giminių, draugų. Planuojantys grįžti į Varėną norėtų sužinoti, kokios laukia perspektyvos. Tie, kurie jau grįžo ir pradeda įsikurti, sakė, jog juos į Lietuvą parviliojo patriotizmas, nes nenorėjo vaikų užauginti svetimtaučiais.
Susitikimo metu buvo kalbėta ir apie tai, jog  šalia ekonominės išvykimo į užsienį priežasties labai svarbu yra ir tai, kaip su savo piliečiais elgiasi valdžios institucijos, jog ilgiau pagyvenus užsienyje, ganėtinai sunku vėl Lietuvoje įsitvirtinti.
Meras pažymėjo, jog rajono vadovai deda pastangas verslo į rajoną pritraukimui. Šiuo metu Varėnos mieste kuriamos palankios sąlygos jam plėtoti, jau yra suformuota viena pramonės zona, rengiami dokumentai kitai strategiškai patogiai pramonės zonai. Visi varėniškiai kviečiami siūlyti savo idėjas, nes savivaldybė visada atvira ir naujoms idėjoms, ir pagalbos ieškantiems žmonėms. Rajono vadovai kalbėjo apie infrastruktūros projektus, kurie Varėnos rajone jau pradėti arba bus įgyvendinami artimiausiu metu. „Suprantama, kad patrauklių atlyginimų mes negalime pasiūlyti, tačiau turime kitokių galimybių, ir jas galime suteikti“.
Susitikimo dalyviai dalinosi idėjomis, kokių verslų reikėtų rajonui, kad jis būtų patrauklesnis. Buvo akcentuota, jog čia ideali vieta vystyti tradicinius smulkiuosius verslus, turizmą. Rajono vadovai patikino, jog šioms sritims plėtoti bus ieškoma lėšų iš įvairių programų.
Kraštiečiai siūlė ateityje su emigravusiais varėniškiais rengti teminius susitikimus, virtualias konferencijas, kuriuose būtų kalbama konkrečiomis temomis – emigrantų grąžinimo ir jų įsitvirtinimo, verslo vystymo ir kitomis temomis.
Meras Algis Kašėta, apibendrindamas diskusiją, pažymėjo, jog ji buvo ne tik dalykiška, bet ir labai naudinga. „Mus visus vienija Varėna ir noras kaip galima daugiau dėl jos padaryti. Savivaldybė ieškos patraukliausių receptų, kaip padėti norintiems į Varėnos rajoną grįžti emigrantais įsitvirtinti, taip pat ir ketinantiems investuoti ir kurti naujas darbo vietas. Tikiu, kad į kitą susitikimą, kurį planuojame organizuoti Šv. Velykų laikotarpiu,  suvažiuos daugiau norinčių grįžti į rajoną, čia gyventi, dirbti, bendradarbiauti bei kartu kurti patrauklesnį Varėnos kraštą“,–sakė rajono vadovas.

Rūta Averkienė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama