NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Savivaldybė siekia bendrauti su užsienyje gyvenančiais kraštiečiais

Kategorija:

Miestas:
Varėnos rajono savivaldybė toliau tiesia bendradarbiavimo tiltą ir siekia užmegzti kuo glaudesnius ryšius su šiuo metu užsienyje gyvenančiais ir dirbančiais arba iš ten planuojančiais grįžti gyventi į Varėnos rajoną kraštiečiais. Šia intencija kaip ir praėjusiais metais Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta grįžusius šventėms į gimtinę varėniškius pakvietė į neformalų susitikimą. Nors susirinkusių ratas nebuvo gausus, tačiau Varėnos kultūros centre vykęs bendravimas prie arbatos puodelio išsirutuliojo į dalykišką ir įdomią bei abiems pusėms naudingą diskusiją apie kraštiečių planus ir lūkesčius bei apie verslo plėtrai kuriamas palankesnes galimybes Varėnos rajone.
Susitikime dalyvavo savivaldybės vadovai bei daugiau ar mažiau emigracijos duonos paragavę iš Varėnos rajono kilę arba sąsajų su mūsų kraštu turintys žmonės. Įvairių profesijų, nuo kelių iki keliolikos metų užsienyje gyvenantys ir dirbantys, vieni iš jų grįžę gyventi visam laikui, kiti apie tai jau svarstantys. Vieni svetur uždirbtus pinigus nori investuoti į verslą ir jį plėtoti Varėnos rajone, kiti nori sužinoti, kokios sąlygos būtų sudarytos grįžus jiems ir jų šeimoms.
Meras Algis Kašėta pažymėjo, jog Varėnos rajono savivaldybei yra svarbu, ką veikia iš mūsų rajono kilę ir šiuo metu užsienio šalyse gyvenantys žmonės, tad šis susitikimas – dar vienas žingsnis savivaldybės ir emigravusių varėniškių dialogui pradėti. „Šio susitikimo tikslas – užmegzti ryšius su emigravusiais kraštiečiais, išgirsti Jūsų lūkesčius, pasikeisti nuomonėmis, suteikti reikiamos informacijos. Vieni galbūt planuojate sugrįžti, kiti vienaip ar kitaip norite ir galite prisidėti prie Varėnos rajono gyvenimo. Siekiame sukurti tam palankias sąlygas, todėl mums labai svarbu žinoti, kokie Jūsų ryšiai, poreikiai, kas Jums yra aktualu. Čia gyvena Jūsų tėvai, giminės, draugai. Norime bendradarbiauti su Jumis“,– kvietė rajono vadovas. Meras Algis Kašėta taip pat pažymėjo, kad savivaldybės vadovus neramina mažėjantis gyventojų skaičius mūsų rajone, ir kad savivaldybė siekia susigrąžinti savo rajono gyventojus, nesvarbu, ar jie gyvena užsienyje, ar kitose Lietuvos vietovėse.
 Apie savo skirtingas patirtis kalbėjusieji pažymėjo, jog vieniems išvykimas iš Lietuvos buvo pragyvenimo, kitiems - savęs realizavimo paieškos. Tačiau daugumos tautiečių pagrindinis emigravimo motyvas – ekonominis. Kai kurie išvyko norėdami svetur užsidirbti daugiau pinigų, įgyti kitokios patirties ir sugrįžus čia įsitvirtinti bei investuoti pinigus į verslą, tuo pačiu Varėnos rajone sukuriant naujas darbo vietas. Jie visi turi sąsajų su Varėnos kraštu, vieni čia gimę, kiti turi giminių, draugų. Planuojantys grįžti į Varėną norėtų sužinoti, kokios laukia perspektyvos. Tie, kurie jau grįžo ir pradeda įsikurti, sakė, jog juos į Lietuvą parviliojo patriotizmas, nes nenorėjo vaikų užauginti svetimtaučiais.
Susitikimo metu buvo kalbėta ir apie tai, jog  šalia ekonominės išvykimo į užsienį priežasties labai svarbu yra ir tai, kaip su savo piliečiais elgiasi valdžios institucijos, jog ilgiau pagyvenus užsienyje, ganėtinai sunku vėl Lietuvoje įsitvirtinti.
Meras pažymėjo, jog rajono vadovai deda pastangas verslui į rajoną pritraukti. Visi varėniškiai kviečiami siūlyti savo idėjas, nes savivaldybė visada atvira ir naujoms idėjoms, ir pagalbos ieškantiems žmonėms. Rajono vadovai kalbėjo apie infrastruktūros projektus, kurie Varėnos rajone jau pradėti arba bus įgyvendinami artimiausiu metu. „Suprantama, kad patrauklių atlyginimų mes negalime pasiūlyti, tačiau turime kitokių galimybių, ir jas galime suteikti“.
 Susitikimo dalyviai dalinosi idėjomis, kokių verslų reikėtų rajonui, kad jis būtų patrauklesnis. Buvo akcentuota, jog čia ideali vieta vystyti tradicinius smulkiuosius verslus, turizmą. Rajono vadovai patikino, jog šioms sritims plėtoti ieškoma lėšų iš įvairių programų.
Meras Algis Kašėta, apibendrindamas diskusiją, pažymėjo, jog ji buvo labai naudinga abiems pusėms. „Džiaugiuosi, kad susitikime dalyvavę žmonės arba jau grįžę, arba turi realių planų grįžti bei kurti čia savo verslą. Pakviečiau juos palaikyti dalykiškus ryšius, o prireikus pagalbos arba konsultacijų, būtinai kreiptis į savivaldybės vadovus arba specialistus. Mūsų tikslas – visiems kraštiečiams stengtis sudaryti palankias sąlygas gyventi ir dirbti mūsų rajone“.

Rūta Averkienė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama