NAUJIENOS

Savivaldybė aktyviau bendradarbiaus su darbdaviais

Kategorija:

Miestas:
Raudondvario dvare Kauno rajono savivaldybė ir Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija (KKPDA) pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
Abi pusės sutarė planuoti, derinti ir įgyvendinti Kauno rajono ekonominės plėtros politiką ir konkrečias jos priemones. Sutartyje nurodyta, kad Asociacijos prioritetas – verslo ir verslininkų, o Savivaldybės – gyventojų ir bendruomenių interesai. Numatyta rengti bendras priemones kuriant darbo vietas, ugdant verslumą, profesinį švietimą, darbuotojų perkvalifikavimą.
Meras Valerijus Makūnas pabrėžė savivaldybės dėmesį darniai plėtrai. „Džiaugiamės, kad verslas ne tik kuria darbo vietas, bet ir padeda spręsti bendruomenės problemas“, - kalbėjo meras. Bendradarbiaujant su verslu atnaujinta Raudondvario dvaro oranžerija, statybų bendrovės „Baltishes Haus“ dėka šalia Raudondvario gimnazijos atsirado šiuolaikinis sporto aikštynas. Prisidedant verslininkams tvarkomos gatvės, sprendžiamos vaikų darželių problemos.
Naujausias pavyzdys – atstatyta Paštuvos Šv. Barboros bažnyčia, kurios pagrindiniu mecenatu tapo Vilkijos verslininkas Juozas Tallat Kelpša.
Daug dėmesio socialiniams projektams skiria ir tekstilės įmonės „Garlita“ vadovas Juozas Martikaitis, dalyvavęs sutarties pasirašymo ceremonijoje.
KKPDA prezidentas Jonas Guzavičius pasidžiaugė tinkamu Kauno rajono savivaldybės požiūriu į verslą ir patikino, kad pasirašyta sutartis padės stiprinti darnią regiono plėtrą ir didinti konkurencingumą.
Kauno rajonas yra viena sparčiausiai augančių Lietuvos savivaldybių: čia kuriasi jaunos šeimos, daugėja gyventojų, o verslo subjektų skaičius perkopė 3 tūkstančius. Pagal statybų leidimų skaičių Kauno rajonas lenktyniauja su Vilniumi.
Rajone nedarbas siekia 6,4 proc. ir yra mažiausias apskrityje. Tam įtakos turi ir palanki verslo aplinka. Įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravusių darbuotojų, tris metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių.

Edmundas Mališauskas

Reklama