NAUJIENOS

Savanorystė skatina vaikų gerumą

Kategorija:

Miestas:

Mokykloms pasiūlyto respublikinio projekto ,,Tapk“  programa ,,Tu ir aš – kartu mes galia“, susijusi su savanoriška veikla. Lietuvoje į šį projektą įsijungė apie 100 mokyklų ir per 2000 mokinių. Iš jų daugiau kaip 500 – Tauragės apskrities moksleiviai. Projektas truks apie 8 mėnesius. Jame noriai dalyvauja ir ,,Versmės“ gimnazistai – užsiregistravo per 70 savanorių. Pirmąjį seminarą vedė viena iš programos kūrėjų - psichologė Svetlana Radiul.

Pirmasis susitikimas orientuotas į savęs pažinimą, savų tikslų apsibrėžimą, siekį išbandyti save įvairiose srityse. Todėl buvo žaidžiami psichologiniai žaidimai, kalbama apie galimą veiklos įvairovę, laisvę renkantis veiklos sritis. Pristatytas ir projektas, organizatorių siūlomi plakato, projekto baigimo pažymėjimo kūrimo konkursai, galimybė susipažinti su kitų savanorių veikla darbais bei rašyti apie savus darbus internetinėje svetainėje www.manokrastas.lt. Savanorystės projekto nugalėtoją rinks minėtos svetainės lankytojai, o prizas ypač viliojantis – tai nešiojamas kompiuteris.

Išsirinktas savanorių gausios grupės seniūnas, tiksliau seniūnė, ja tapo pirmokė Beatričė Grundulaitė. Kalbėta apie vadovo bruožus: atsakomybę už save ir komandą, tarpusavio pagarbą, organizuotumą, gebėjimą spręsti problemas ir kt. Lektorė jai įteikė savitą dienyną, kuriame seniūnė galės fiksuoti savanorių darbus, renginių lankomumą. Iš įvairių klasių dalyvių išrinktos ir 4 pavaduotojos – Simona, Goda, Teodora, Evelina. Prireikė ir ,,metraštininkų“, kurie fiksuotų ir aprašytų įvairią veiklą, užsiimtų informacijos sklaida. Vėlgi būrelis mergaičių pasiskirstė ir šias pareigas – tai Eglė, Ernesta, Aurelija, Augustė, Laura. Fotokorespondentėmis būti pasisiūlė Irma ir Kamilė. Veiklos organizacinį komitetą sudarė net 10 savanorių.

Lektorė parodė 3 plakatus ir versmiškiams balsuojant leido išsirinkti vieną jų. Plakatas pakabintas  gimnazijos stende. Visi savanoriai gavo po specialų ženkliuką su projekto ,,Tapk“ užrašu. Buvo žaidžiama keletas žaidimų, padedančių pažinti save bei kitus, bendrauti.

Paskui buvo duotas darbas grupėmis, būsimi savanoriai turėjo grupėse diskutuoti apie tai, ką gali duoti šis projektas tiek individui, tiek komandai, bendruomenei. Grupės pristatydamos savo nuomonę išsakė daug panašių minčių – savanoriška veikla suteiks pasitikėjimo savimi, bus padedama kitiems, lavės organizaciniai gebėjimai, įgyjama savarankiškumo, kils bendravimo kultūra ir pan.

„Padėdami kitiems ir patys tapsime kažkiek geresni“, - sakė viena iš seminaro dalyvių.

 

Audronė Anulienė

„Tauragiškių balsas“


Reklama