Savanorystė – kasdieninė veikla
  NAUJIENOS

Savanorystė – kasdieninė veikla

Kategorija:

Miestas:

Trečiąjį savanorių seminarą  lapkričio 14 dieną Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vedė didžiai gerbiama Varnių regioninio parko direktorė Irena Zimblienė. Įdomiausia buvo tai, kad ji į savanorystę pažvelgė plačiai. Jos teigimu, savanorystė – tai  ne trumpalaikės akcijos ir projektai, bet kasdienė veikla.

Savanoriams buvo išdalintos knygelės „52 veiksmai biologinės įvairovės labui“. Kalbėjome, kad kiekvienas, prieš atsikratydamas šiukšlių, turime pagalvoti, ar tuo savo veiksmu neteršiu aplinkos. Jei nėra šiukšlių dėžės, gal geriau šiukšlę įdėti į rankinę ar paprasčiausiai kuriam laikui įkišti į kišenę. Aptarėme ir kaip padėti miško gyvūnams, kodėl reikia naudoti netaršias buities priemones, kad dingstantys sliekai iš dirvožemio yra pirmasis signalas, kad žemė pertrešta cheminėmis trąšomis. Parko direktorė mums pabrėžė, kaip svarbu tausoti geriamąjį vandenį, kodėl reikia atsakingai rinktis ir pirkti kelionėse suvenyrus, kokios problemos kyla, kai egzotinius gyvūnus perkeliame į jiems svetimą aplinką.

Irena Zimblienė mus skatino savanorystę pradėti nuo savęs. Visų pirma ne eiti ir padėti kam nors kitam, o keisti savo požiūrį į aplinką, t. y. pradėti nuo mažų darbelių ir nuo savo ,,vidaus švarinimo“.

Vėliau, kai I.Zimblienė ir Janapolės pagrindinės mokyklos mokiniai išvyko, mes, savanoriai – varniškiai pasilikome aptarti, kaip sekasi atlikti praktines užduotis: vienišų senelių ir socialiai remtinų vaikų lankymą...

           

Mintarė Cesiūnaitė


Reklama