NAUJIENOS

Savanorių pagalba labai svarbi visų renginių sėkmei

Kategorija:

Miestas:

Naisių vasara – tai ne tik daugeliui žinomas televizijos serialas, tradicija tapęs vasaros festivalis visai šeimai ar teatro grupė. Naisiai – kaimelis, įsikūręs Šiaulių rajone, nuo kurio neatsiejamas ir kultūros mecenatas, ūkininkas Ramūnas Karbauskis, puoselėjantis ir kuriantis šį kaimą, remiantis jaunimo iniciatyvas, suteikiantis savanorystės galimybes visiems norintiems, skatinantis blaivybės ir sveikatingumo idėjas ir puoselėjantis šeimos tradicijas savo kuriamais projektais. Vasaros stovykla jaunimui, festivalis visai šeimai „Naisių vasara“ – tai tik keletas renginių, kuriuose gausiai dalyvauja savanoriai, norintys prisidėti prie kultūros puoselėjimo savo talentais ir sugebėjimais.

Pradžia – jaunimo centro įkūrimas

R. Karbauskis 18 metų dirba su jaunimu. Tai laikas, kai pradėjo veikti ir savo veiklą vykdė Šiaulių rajono jaunimo centras.Šiandien jis centro rėmėjas ir aktyvus jaunimo centro organizuojamų veiklų dalyvis. „Kiekvieną vasarą vadovauju Šiaulių rajono jaunimo centro organizuojamai Dengtilčio stovyklai, kurioje kasmet laiką leidžia virš 300 jaunų žmonių iš Šiaulių ir kitų rajonų. Tai sportinio pobūdžio stovykla, kurioje visus 18 metų pavyksta išsaugoti blaivybės dvasią“, – pasiektu rezultatu džiaugiasi kultūros mecenatas. Ši stovykla neatsiejama ir nuo savanorystės temos. Pasak Ramūno, tai – žmogaus geranoriškumo išraiška, savęs išbandymas, patirties įgijimas bei valios ugdymas. Savanorystė nėra darbas, už kurį sumokama nustatyta pinigų suma. Tačiau atlygį savanoriai gauna. „Savanorystė yra geras pagrindas šuoliui į savarankišką gyvenimą, nes tai neliks nepastebėta būsimų darbdavių bei visuomeniniame gyvenime“, – savanorystės naudą apsvarsto R. Karbauskis.

Savanorystei amžius ne riba

Ne tik Dengtilčio stovykloje R. Karbauskis dirba su jaunimu. Šią vasarą jau penktąjį kartą vyko festivalis visai šeima „Naisių vasara“, kuris, kaip teigia festivalio sumanytojas, yra neatsiejamas nuo savanoriškos veiklos. Įvertinę savo galimybes, įgytą patirtį savanoriais čia gali būti visi norintys, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar profesijos: „Savanorystei yra begalė galimybių ir formų, tad ir jaunas, ir senas, ir moksleivis, ir profesorius gali atrasti sau tinkamą savanorystės sferą. Pašaukimas daryti gerus darbus savanorystei niekada nepakenks“, – tikina R. Karbauskis. O šio festivalio savanorių gretose ir vaikai, ir seneliai: „Visi turi sau tinkamas pareigas ir teises. Šiais metais festivalio vėdėjų gretose savanoriavo aštuonerių metų Naisių mokyklos moksleivė. Savo paveikslais festivalį papuošė buvusi mokytoja, kuriai dabar virš 80 metų“, – pasakoja festivalio sumanytojas. Žinoma, svarbiausi darbai atitenka jaunimui. Ramūnas pasakoja, jog jų darbai – vieni atsakingiausių: festivalio paruošimas, svečių priėmimas, tvarkos palaikymas ir panašūs darbai. Savanoriai gali pasirinkti tą veiklą, kuri jiems patinka ir sekasi geriausiai, mat darbų festivalio metu tikrai netrūksta. „Sunkiausi darbai laukia prieš prasidedant festivaliui, kada reikia pastatyti palapines, viską paruošti svečių antplūdžiui. Vykstant festivaliui reikia nešioti dalomąją medžiagą, vykdyti organizacines funkcijas, padėti lankytojams surasti ieškomus renginius, stebėti tvarką“, - savanorių pareigas pristato kultūros mecenatas. Tvarkai užtikrinti festivalio metu pakanka savanorių pagalbos. „Viskas būtų gerokai sudėtingiau, jei Naisių vasaros festivalis nebūtų blaivus, nes alkoholis gimdo agresiją ir tada savanorių darbas gali tapti nesaugus. Tačiau Naisiuose galima puikiai tvarkytis be gausaus būrio apsaugos tarnybų darbuotojų, o už savanorio pastangas sulaukti dėkingumo žodžių ir šypsenų“, – džiaugiasi Ramūnas.

Savanorių pagalba būtina

Norintiems savanoriauti festivalyje „Naisių vasara“ nereikia turėti ilgametės patirties ar specialaus pasirengimo. Pagrindinį ir svarbiausią reikalavimą Ramūnas Karbauskis įvardija meilę savo artimiems žmonėms, savo šaliai ir gimtam kraštui. Pasak jo, to visiškai pakanka, norint prisijungti prie savanorių būrio. „Festivalis auga. Šiais metais festivalio renginiuose apsilankė apie 30 tūkstančių žmonių. 2015 metais Naisiai tampa Mažąja Lietuvos kultūros sostine, tad savanorių pagalba bus būtina ir labai svarbi visų renginių sėkmei“, – kalbėjo Ramūnas Karbauskis.
Savanoriavimo erdvės plėsis
Naisiuose savanorių laukiama ne tik vasaros festivalių metu. Veiklos čia netrūksta visus metus. „Naisiuose vyksta labai daug renginių, tame tarpe trys festivaliai. Kiekvieną dieną apsilanko šimtai žmonių, kurių, be savanorių pagalbos, būtų neįmanoma deramai priimti. Net gidai, vedžiojantys po Naisių muziejus, yra savanoriai“, – kitas savanorystės galimybes pristato Ramūnas. „Kaip minėjau, Naisiai 2015 metais tampa Mažąja Lietuvos kultūros sostine, tai tampa iššūkiu ne tik Naisiams, bet ir visam regionui. Savanoriams bus daug pasireiškimo galimybių. Būtinai sukursime specialią internetinę prieigą savanoriams. Jie visada bus informuoti ir maloniai priimti Naisių kultūros rūmuose“, – žada kultūros mecenatas ir ūkininkas Ramūnas Karbauskis.
Informacija būsimiems savanoriams
Taigi, jeigu svarstai apie savanorystės galimybę, myli gamtą ir nori prisidėti prie kultūrinio gyvenimo puoselėjimo, Naisiai laukia tavęs su idėjomis, noru tobulėti bei veikti. Visi, norintys užsiimti savanoriška veikla Naisiuose, gali kreiptis telefono numeriu 861133333. Taip pat rašyti laišką socialinio tinklo facebook paskyroje „Naisiai“.
 

Živilė Aleksandravičiūtė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama