NAUJIENOS

Savaitgalinė šeimų stovyklėlė Vėriškiuose subūrė šeimas

Kategorija:

Miestas:
Vėriškių bendruomenės namuose vyko savaitgalinė šeimų stovyklėlė, kuriai vadovavo socialinė darbuotoja Inga Juodienė ir projekto „Šeima – šeimai“ vadovė Eglė Šveckienė. Stovykloje organizuoti meniniai ir pažintiniai užsiėmimai, dalytasi patirtimi, kaip turiningai leisti laisvalaikį su įvairaus amžiaus vaikais.
Kadangi tėvai ir seneliai – svarbiausi žmonės vaikų gyvenime, galintys juos auklėti, tai labai svarbu, kad į veiklas kartu įsitrauktų visa šeima. Liepos 13 dieną suburta grupė bendriems meniniams užsiėmimams: lietos žvakės, dekoruotos dėžutės, kepti burbuliniai vafliai. Visi dalyvavusieji ne tik pasinėrė į kūrybą, bet kūrė tarpusavio ryšį. Visi išgyveno įvairias emocijas, mokėsi pasakyti, kas patinka, o kas – ne. Mokėsi priimti vienas kito nuomonę ir džiaugtis buvimu kartu. Užsiėmimuose kartu su tėvais, močiutėmis vaikai turėjo galimybę gauti taip reikalingą dėmesį, kurio nereikia dalytis su telefonu, darbu, televizoriumi. Vyresnieji dalyviai patyrė bendrystės džiaugsmą, atitrūko nuo darbų, atsipalaidavo. Laikas, praleistas kartu su vaikais, yra auksinis, nes tai yra būtina sąlyga augti harmoningai asmenybei..
Ši stovyklėlė – tai dalis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Šeima – šeimai“. Vėriškių bendruomenė šeimos gerovės srityje dirba jau nuo 2009 metų. Nuolat besikeičiantis gyvenimo tempas ir žmonių poreikiai, šeimų silpnėjimas, paslaugų šeimoms stoka verčia keistis, tobulėti, priimti naujus sprendimus. Pozityviems bei kokybiškiems pokyčiams pasiekti reikalinga prieinamų paslaugų plėtra šeimoms, bendruomenės stiprinimas, komandinio darbo organizavimas, šeimų įgalinimas.
Darbas kartu ir bendrai sprendžiant įvairiausias problemas, dažnai atneša geresnių rezultatų ir naudos. Siekiama bendraujančios bendruomenės, kad visi jaustųsi reikalingi, visus įtraukti į veiklas, telkti ir burti gerosios patirties perdavimui.

Rūta Grigaitienė,
Vėriškių bendruomenės tarybos narė, Vėriškių bibliotekos bibliotekininkė

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama