NAUJIENOS

Savaitgalį Palangoje – kultūrinių renginių gausa

Kategorija:

Miestas:
Savaitgalį Palanga siūlys itin turtingą kultūrinę programą – kurorte vyks Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas, Lietuvos narystės NATO 15-os metų sukakties minėjimas bei visą savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“.
Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas
Penktadienį, kovo 29 d., Palangoje skambės pučiamųjų muzika – prasidės dvi dienas truksiantis XIX-asis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. Į pajūrį iš įvairių šalies miestų ir miestelių suvažiuos net 33 orkestrai (daugiau nei 900 muzikantų) nuo pradedančiųjų iki profesionalų.
Trys dešimtys orkestrų buvo atrinkti regioninių turų metu vasario mėnesį. Didžiausio pučiamųjų instrumentų orkestrų konkurso organizatoriai orkestrus padalino į 4-ias kategorijas – A, B, C ir D. A kategorijos finaliniame ture dalyvaus 11 orkestrų. Tai – naujai įsikūrę, pirmą kartą dalyvaujantys mėgėjų bei pradedančiųjų groti vaikų orkestrai. B kategorijos, t. y. muzikos mokyklų bei ankstesniais metais laimėjusių A kategorijos orkestrų, finaliniame ture susitiks 12 konkurentų. 5 pažengusiųjų muzikantų orkestrai ir ankstesniais metais laimėję B kategorijoje orkestrai susirungs C kategorijos finaliniame ture. D kategorijos finaliniame ture šiemet varžysis 5 pažengusiųjų muzikantų orkestrai bei ankstesniais metais C kategorijoje laimėję orkestrai. Kovo 29–30 d. geriausi Lietuvos orkestrai muzikinėje kovoje susirungs dėl „Grand Prix“ apdovanojimų bei koncertinių orkestrų, vario dūdų orkestrų ir fanfarinių orkestrų prizinių vietų.
Čempionatą tradiciškai vainikuos baigiamasis gala koncertas, kurio metu vyks ne tik geriausiųjų orkestrų apdovanojimai, bet ir pasaulinio lygio orkestro-žvaigždės pasirodymas. XVIII-ajame Čempionate koncertavo keturis dešimtmečius gyvuojantis britų orkestras „Filton Concert Brass“ bei pasaulio scenose koncertuojantis trombonininkas Dr. L. Brett Baker
 
Finaliniai Čempionato turai yra nemokami ir atviri visiems orkestrinės muzikos entuziastams. Bilietus į apdovanojimų ceremoniją ir „Flowers Band“ koncertą platina „Tiketa“.
Prasideda „Palangos dienos“
Šeštadienį, kovo 30 d., Palanga pakvies bendruomenę bei kurorto svečius visą savaitę drauge minėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius. „Palangos dienos“ – taip vadinasi kovo 30 d. – balandžio 5 d. truksiantis renginių ciklas, skirtas paminėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.
Visą savaitę Palanga ne tik džiugins kultūriniais renginiais, bet ir pasidabins miesto vėliavomis – laikotarpis nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. skelbiamas Palangos vėliavos savaite. Šiuo laikotarpiu kurorte vyks įvairūs renginiai: vienuose iš jų dalyviai bus kviečiami aktyviai leisti laisvalaikį bei išbandyti savo jėgas įveikiant numatytą atstumą pajūriu, kituose – pagilinti savo krašto istorijos žinias, smalsiausius kvies komandinis žaidimas, kurio metu reikės pademonstruoti Palangos istorijos bei kultūros žinias, meno mėgėjų dėmesio lauks parodos bei koncertai. Ir nors numatyti renginiai – labai skirtingi, tačiau visus juos jungia bendra tema – Palanga, ir visi jie – nemokami.  
Šventinė savaitė kovo 30 d. 11 val. Jūratės ir Kastyčio skvere prasidės iškilmingu vėliavų pakėlimu, o lygiai vidurdienį bus paskelbtas žygio „Gintaro kelias“ ir akcijos „Riedam“ startas. Kaip kasmet, dalyviai pajūriu pėsčiomis ar mindami dviračius, važiuodami riedučiais, riedlentėmis įveiks maždaug 12 kilometrų atstumą iki Šventosios. Čia juos sutiks žygio organizatoriai, pasieniečiai vaišins koše, o Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistai pasiūlys sudalyvauti pirmosios pagalbos teikimo mokymuose. Tą pačią dieną 14 val. Palangos kurorto muziejuje vyks poezijos konkurso „Haiku Palangai 2019“ dalyvių apdovanojimai.
Lietuvos narystės NATO sukaktis
Sekmadienį 14 val. į Jūratės ir Kastyčio skverą sukvies šventinis renginys „15 metų su NATO mes saugūs!”, skirtas Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje (NATO) penkiolikos metų sukakčiai.
14 val. Karinių jūrų pajėgų kariai iškilmingai iškels Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavas, koncertines programas atliks Karinių jūrų pajėgų ir Palangos orkestrai, Lietuvos kariuomenės atstovai renginio dalyvius pavaišins arbata. Palangos tiltas bus papuoštas Lietuvos ir NATO vėliavomis.
Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“ AS365N3+ iš Nemirsetoje įsikūrusio Pirmojo paieškos ir gelbėjimo posto atliks pasveikinimo programą iš oro. Toks sraigtasparnis vykdo paieškos ir gelbėjimo darbus, vykdo medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotis, atitinkamų modifikacijų sraigtasparnius taip pat galima naudoti ugnies paramai.
Šventės dalyviai galės aplankyti NATO integravimo vieneto Lietuvoje įrengtą palapinę ir susipažinti su Sąjungininkų veikla. Be to, renginyje planuoja dalyvauti NATO priešakinių pajėgų atstovai su karine technika.
Renginyje dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų atstovai.
Šventę organizuoja Užsienio reikalų ministerija kartu su Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomene ir Palangos miesto savivaldybe.

Jurgita Vanagė
PALANGOS DIENOS 2019
 
2019 m. kovo 30 d. – balandžio 5 d.
 
Skelbiama Palangos vėliavos savaitė nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d.
 
 
Kovo 30 d., šeštadienis
 
11.00 val. Šventės „Palangos dienos 2019“ atidarymas. Vėliavų pakėlimas
Dalyvauja Palangos orkestras
(Jūratės ir Kastyčio skveras)
 
Žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga – Šventoji 
11.00–12.00 val. Dalyvių registracija (Jūratės ir Kastyčio skveras, Palanga)
12.00 val. Žygio „Gintaro kelias“ ir akcijos „Riedam“ startas
13.00–16.00 val. Dalyvių sutikimas. Pasienietiška košė ir arbata
Palangos visuomenės sveikatos biuro pirmosios pagalbos mokymai
(Prieplaukos g. ir Jūros g. sankryža, Šventoji)
 
14.00 val. Poezijos konkurso „Haiku Palangai 2019“ dalyvių apdovanojimai
Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A)
 
Kovo 31 d., sekmadienis
 
Šv. Mišios už Palangą ir palangiškius
11.00 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčia (Jūros g. 7)
12.00 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (Vytauto g. 51)
                Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvė (Sodų g. 52)
 
 
13.00 val. Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato koncertas „Lai skamba dūdos angelų“
Dalyvauja: Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ ir draugai. Dirigentai: Piet Visser (Nyderlandų Karalystė), Russell Gray (Jungtinė Karalystė), Remigijus Vilys (Lietuva)
Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (Vytauto g. 51)
 
Balandžio 1 d., pirmadienis
 
12.00 val. Parodos „Palangiškių portretai Lietuvos tapytojų darbuose“ atidarymas
Palangos miesto savivaldybė (Vytauto g. 112, 2 aukštas)
                
12.00 val. Palangiškės Birgitos Jankauskės tapybos darbų paroda „Gurkšnis jūrvėjo“
Palangos miesto savivaldybė (Vytauto g. 112, 3 aukštas)
 
12.00 val. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos vaikų keramikos darbų paroda „Dovana Palangai“
Miniatiūrų mini galerija (Vytauto g. 110)
 
14.00 val. Ekskursija senjorams „Palangos istorijos keliais“
Registracija iki kovo 29 d. Palangos moksleivių klube adresu: Vasario 16-osios g. 6, Palanga
Dalyvių skaičius ribotas.
 
17.00 val. Parodos „Žemaitija istoriniuose Europos žemėlapiuose“ atidarymas
Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka (Vytauto g. 61)

Balandžio 2 d., antradienis
 
8.00–16.00 val. Kūno kompozicijos analizė ir sveikos gyvensenos konsultacija palangiškiams
Visuomenės sveikatos biuras (Gintaro g. 33A)
 
14.00–18.00 val. Edukacija jaunimui „Pažinkime senąją Palangą“
Atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ (Grafų Tiškevičių al. 1, 3 aukštas)
 
16.30 val. Palangos ikimokyklinių įstaigų vaikų kūrybos parodos „Mes – Žemaitijos krašto vaikai“ atidarymas
Dalyvauja Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Palangos moksleivių klubo kolektyvas „Kikilis“
Palangos autobusų stotis (Klaipėdos pl. 42)
 
18.00 val. Koncertas „Loreta & Vytautas Trio”
Dalyvauja liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė, trombonininkas Vytautas Pilibavičius, džiazo pianistas Edgar Sabilo
Palangos kurhauzo salė (Grafų Tiškevičių al. 1)
 
 
Balandžio 3 d., trečiadienis
 
14.00–18.00 val. Edukacija jaunimui „Pažinkime senąją Palangą“
Atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ (Grafų Tiškevičių al. 1, 3 aukštas)
 
 
17.00 val. Leidinio „Palangos langai pristatymas
Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka (Vytauto g. 61)
 
 
Balandžio 4 d., ketvirtadienis
 
17.00 val. Parodos iš privačių kolekcijų „Palanga: istorijos atspindžiai“ atidarymas ir folkloro ansamblio „Mėguva“ koncertas „Ignas Končius ir Palanga“
Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A)
 
Balandžio 5 d., penktadienis
 
16.00 val. Palangos miesto bendruomenės sueiga – komandinis žaidimas „Ant krašto marės Palangos miestelėj
Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka (Vytauto g. 61)
 
17.00 val. Palangos gimtadienis. Šventinis koncertas „Vaikai sveikina Palangą“
Dalyvauja: Palangos švietimo įstaigų auklėtiniai
Palangos kurhauzo salė (Grafų Tiškevičių al. 1)
 
 
RENGINIAI NEMOKAMI
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Idealistoj neniam maljuniĝas100 metų Pakaunėje

100 metų Pakaunėje

Pirmoji šiais metais Kauno rajone 100 metų jubiliejų švenčia Marijona Juočienė. Nuo gimimo Kauno rajone gyvenanti moteris jau daugiau kaip 60 metų dienas leidžia miškų apsuptame Garanciškės kaime, Garliavos...

Reklama