NAUJIENOS

Sausio 25-ąją minimas pusiaužiemis: orai sufleruoja ko laukti toliau

Kategorija:

Miestas:

Pasirodo, jog pirmosios dienos pusės orai atitikdavo pirmąją žiemos pusę, o popietinėmis valandomis vyravę orai – antrąją žiemos pusę.


Taip pat jei diena būdavo saulėta, tuomet ir prognozės skambėdavo palankiai – bus graži, saulėta vasara ir visi metai geri. Tačiau jei dangų niaukstydavo debesys, krisdavo krituliai, reiškia supus javai, bus brangymetis, sunkus metas žmonėms. Jei smarkūs vėjai pučia – gali kilti neramumai tarp žmonių.

Sakoma, kad po pusiaužiemio jau galima ieškoti pirmųjų pavasario ženklų. O nuo šios dienos visos kitos dienos palaipsniui šviesėja, kaip senoliai sakydavo – per avinėlio šuolį.

Meškos, barsuko arba ežio apsivertimas ant kito šono

Ši diena yra ta diena, kai prabunda barsukas, meška ar ežys ir iškiša savo nosį iš urvo. Nuo vyraujančių orų ir gyvūno reakcijos anksčiau spėdavo ko laukti toliau: ar ankstyvo pavasario, ar ilgos žiemos.

Meška apsivertusi ima žysti kitą leteną, o štai barsukas iškiša nosį iš urvo ir dairosi: jei saulė šviečia, tai pabūgęs savo šešėlio lenda antgal urvan, verčias ant kito šono ir užmiega, bet miegas jau ne toks saldus ir gilus, tad reiškia, sniegas greitai tirps ir pavasaris nevėluos, o jei apsiniaukę, tuomet barsukas išlenda pavaikštinėti ir grįžęs giliai įminga – reiškia, kad pavasaris dar toli.

Nors senolių metodai retai pasitvirtina, ypač kai klimatas taip kinta, tačiau savo įdomumui galite pastebėti šios dienos orus ir pažiūrėti — pasitvirtins šis metodas ar ne.

https://www.gismeteo.lt


Reklama