NAUJIENOS

Saulius Lynikas: rudens lapai

Kategorija:

Miestas:
Po šiltos, džiugios vasaros vaikų dienos ir žaidimai keisdavosi. Atsirasdavo naujų gerų dalykų. Sode prisirpsta naujų skanių obuolių, žiūrėk, vyresnieji duoda paruoštą valgymui morką ar ropės griežtę, randi grybų pievoje už kiemo – kur ten viską  atminsi. Bet labiausiai įsiminė ilgi rudens vakarai – tamsu, o miegoti dar nereikia. Atslinkdavo jie pamažėl ilgėdami, naujų džiaugsmų atnešdami.
 Mūsų sklype augo daug medžių – sodo obelys, kriaušės, klevas, kaštonas ir kitokie. Tad rudenį po šalnų žemę nuklodavo spalvoti gražūs lapai. Smagu būdavo bėgiojant juos šnarinti. O dar  kvapas – juk pamenat tą rudenišką lapų kvapą iš padangių protarpiais atsklindant išskrendančių paukščių trelėms. Bet mums, mažiems berniūkščiams, rūpėjo paprasteni dalykai.
 Tėtis lapus sugrėbdavo į krūveles, kurių pūpsodavo gal kokios 5 – 6 apie namą. Mums, šešiamečiui man ir keturmečiui broliui, lapų krūvelės atrodė didelės – aukščiu siekdavo gal pusę vaiko ūgio.  Traukte traukė į jas griūti ir voliotis. O ilgais rudens vakarais, kai prisijungdavo kaimynas septynmetis draugas - tą ir darydavom. Tėtis mūsų labai nedrausdavo, nes išvartytoms krūvoms pataisyti daug darbo nereikėdavo. Jei dar gaudavom elektrinį žibintuvėlį, tai vakare bėgiodami tarp apšviestų lapų, nuplikusių sodo kamienų tarsi pasakoje jautėmės. Nuostabiausia, žinoma, būdavo, kai kiekvienas po žibintuvėlį turėdavom. Kas  gali būti smagiau už slėpynes sutemose lempelių šviesoje po kojom lapams šiugždant! Tamsų rudens  vakarą yra daugybė vietų pasislėpti. Smagiausia būdavo įvirsti į lapų krūvą, dar rankomis  lapus užsižerti, išjungti lempelę ir džiaugtis gerai pasislėpus. Būdavo, žinoma, visaip. Ar nerasdavo, ar rasdavo, ar pats ieškodavai, bet visad nauja ir labai smagu.
 Po lietaus nebelikdavo buvusio stebuklo–  nuostabieji lapai kažkaip sugurdavo, šlapia makalyne tapdavo. Rasdavom kitokių rudeniškų įdomybių, bet žaidimai tarp lapų tamsoje bene giliausiai atmintyje liko.
 
Saulius Lynikas
Druskininkai
 
 

Reklama