Saulėgrąžų laukas Radviliškio rajone - fotografijoms ir gerai nuotaikai
  NAUJIENOS

Saulėgrąžų laukas Radviliškio rajone - fotografijoms ir gerai nuotaikai

Kategorija:

Miestas:
Šalia kelio Šiauliai–Panevėžys, visai prie pat Burbiškio dvaro, garsėjančio didžiuliais pavasarį pražįstančiais tulpių laukais, tarsi saulė nusileido. Čia pražydo saulėgrąžos. Didžiulis jų laukas kviečia fotografuotis visus norinčius. Smalsuolių ir pravažiuojančiųjų netrūksta, o lauko šeimininkė ne tik kad nepyksta ant fotografuotis sustojančiųjų žmonių, bet ir džiaugiasi jais.
 

Nori žmonėms dovanoti gerą nuotaiką

„Visada smagu žmonėms dovanoti gerą nuotaiką. Per karantiną, pasitarę su šeima, sugalvojome turimą žemės sklypą užsėti saulėgrąžomis. Ne ūkininkai, menininkai mes, be veiklos negalime sėdėti nė minutės. Naudos neturime, bet kuriame emocinę vertę“, – juokavo sodybą šiuo metu tvarkanti Elžbieta Karaliūtė, energinga ir veikli jauna moteris, vadovaujanti Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrui, įsikūrusiam Pakiršinyje.

2019 metais jos vadovaujama įstaiga buvo suorganizavusi 400 edukacijų, begalę renginių ir prisidėjusi prie Pakiršinio bendruomenės vykdomų projektų. Pakiršinio dvarą ir jose vykdomas edukacijas Lietuvoje žino daugybė mokyklų, įstaigų.

Pasirūpinta fotografuotis atvykstančiais žmonėmis

Per karantiną sustojus edukacijų veiklai, E. Karaliūtė pati važinėjosi po Radviliškio rajoną ir fotografavo paminklinius akmenis ir koplytstulpius, rinko pasakojimus ir sukūrė virtualų jų albumą, liepos pabaigoje organizavo pirmąjį Lietuvoje šaltibarščių čempionatą, o dabar garsina Radviliškio rajoną pasitelkusi saulėgrąžas.

Fotografuotis norinčiais žmonėmis pasirūpinta - įrengti palypėjimai, pastatytas geltonas dviratis, įrengtas romantiškas kampelis dviem, o socialinio tinklo paskyroje „Molinė saulėgrąža“ pateikta idėjų, kaip galima nusifotografuoti.

Šiuo metu remontuojamą sodybą „Molinė saulėgrąža“ valdo šeimos pagrindu sukurta bendruomenė „Trys karaliai“. Už apsilankymą prašoma simbolinė 1 euro auka.

Aistė Bileinė

Ruduo pilyje

Ruduo pilyje

Iš pirmo žvilgsnio pilis atrodo ta pati, nepasikeitusi. Kaip ir prieš mėnesį, žaliuoja ąžuolai, geltonų lapų beveik nėra, bet nukritusiomis gilėmis nuklotos trinkelės įrodo, kad ruduo atėjo. Anksčiau nepastebimos,...


Reklama