NAUJIENOS

Saugų siuntinio kelią užtikrina tinkama pakuotė: ką reikia žinoti?

Kategorija:

Miestas:

Dabartiniu laikotarpiu vis dažniau susiduriama su įvairių siuntų poreikiu: jas ne tik gauname, bet ir siunčiame patys. Pastaruoju atveju gali kilti klausimas, kaip supakuoti siuntą teisingai, kad gavėją ji pasiektų pačios geriausios būklės. Akivaizdu, kad tam būtina tinkama pakuotė, kuria privalo pasirūpinti pats siuntėjas. Tad kokius pagrindinius aspektus reikėtų žinoti?
 
Jei siuntimui naudojate dėžes, įsitikinkite, kad jos saugios ir nepažeistos
 
Geriausia siuntiniams naudoti tik kokybiškas, naujas kartonines dėžes. Panaudota dėžė paprastai nėra tokia tvirta, todėl ypač tai atvejais, kai siunčiate brangų siuntinį, įvertinkite, ar pakuotė atlaikys kelionę. Be to, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio dėžę, tokią, kuri būtų nei per maža, nei per didelė. Pasirinkus per didelę dėžę, joje esantis turinys gali judėti, o per maža dėžė paprasčiausiai deformuosis, neatlaikys siuntos ir suplyš. Bet kokiu atveju, reikia įvertinti dėžės kokybę, kokį svorį ji gali atlaikyti ir ar neturi plyšimų, subraižymų bei kitų matomų defektų. Pakavimo užbaigimui naudokite tvirtą lipnią juostą, nepalikdami jokių atvirų tarpų ties dėžių sudūrimu. Geriausia naudoti tokią juostą, kuri atspari aplinkos poveikiui. Taip būsite tikri dėl papildomo saugumo. 
  
Svarbus momentas, apsaugantis siuntos turinį – užpildas
 
Protingiausia supakuoti siunčiamus daiktus taip, kad dėžėse jie nejudėtų. Atminkite, kad kurjeriai siuntas veža dideliais kiekiais ir ne visuomet apsaugo nuo galimų pažeidimų, tad pakuojant svarbu, kiek tik įmanoma, pasirūpinti kokybiškomis priemonėmis. Tam labai tinka įvairūs užpildai, kurie apsaugos turinį kelionės metu. Tuščioms erdvėms užpildyti tinka putplastis, specialios granulės, drožlės, birus putų polistirenas, tvirtesnis popierius ir pan. Trapiems daiktams, siunčiamuose vokuose ar dėžutėse, papildomai naudokite burbulinę plevėlę ar popierių. Svarbu supakuoti daiktus taip, kad net kratomi jie pernelyg nejudėtų. Čia galioja visiems puikiai žinoma taisyklė, sakanti, kad apsauga gėdos nedaro! 
 
Klaidos, kurių reikia vengti:
 
Yra keletas momentų, kuriuos reikėtų išbraukti iš siuntų pakavimo alternatyvų:

  • Jokiu būdu nesiųskite knygų, suvenyrų ar kitų daiktų medžiaginiuose maišeliuose arba popieriuje. Sušlapusi pakuotė pažeis joje esantį turinį. 
  • Įvairius papildomus žodžius, tokius kaip “trapu”, “dūžta”, “atsargiai” ir panašius, naudokite tik dėl informacijos pateikimo. Šie žodžiai neatleidžia nuo atsakomybės, todėl užrašus turi lydėti kokybiškas ir kruopštus pakavimas. 
  • Taip pat nenaudokite dėvėtų dėžių su sena informacija ir nereikalingais lipdukais. Jei visgi ruošiate siuntinį panaudotoje dėžėje, būtinai pašalinkite nereikalingus lipdukus, etiketes, kodus ir kt. 

 
Kad ir kaip ketinate siųsti siuntas, dėžėse, vokuose ar specialiai pritaikytose pakuotėse, svarbiausia užtikrinti, kad pakuotė būtų tvirta, kokybiška ir tinkamo dydžio. Neužmirškite atsakingai užrašyti siuntos informacijos: gavėjo, siuntėjo, kontaktinių duomenų ir kt. Jei yra galimybė, duomenis atspausdinkite. Juk siuntų vežėjai negali atsakyti už klaidingą siuntos informaciją ar nekokybiškas pakavimo priemones. 
 

Aistė Bielinė

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama