NAUJIENOS

Sandėliuose naudojamų krautuvų tipai

Kategorija:

Miestas:
Sandėliuose, prekybos salėse ir logistikos centruose naudojamų krautuvų dėka žmogui nebetenka atlikti itin sunkių, didžiulės fizinės jėgos reikalaujančių užduočių. Krautuvai, kaip pats pavadinimas pasako, yra mechanizuotos priemonės, skirtos krovimo darbams. Šios mašinos gali pakelti bei išlaikyti kelis šimtus kilogramų ar kelias tonas svorio. O žmogui tenka tik išmokti saugiai valdyti šią motorizuotą priemonę. Taigi šiuolaikiniai sandėlio krautuvai yra nepamainoma ir labai efektyvi pagalba atliekant sandėliavimo darbus, tad trumpai apžvelkime jų tipus bei privalumus.

Krautuvų rūšys pagal naudojamą energiją

Pagal naudojamą kurą mechaniniam darbui atlikti krautuvai yra skirstomi į: elektrinius ir turinčius vidaus degimo variklį (dujinius, dyzelinius, benzininius arba kombinuotus, pavyzdžiui, dyzelinius-dujinius ir kt.). Elektriniuose krautuvuose yra naudojami rūgštiniai arba ličio jonų akumuliatoriai. Dujiniai krautuvai varomi propano dujomis arba propano ir butano dujų mišiniu. Dyzeliu varomi krautuvai daugiau skirti atlikti darbams lauke, o dujiniai tinkami naudoti ir patalpose. Benzininiai krautuvai yra dar viena krautuvų rūšis, tačiau jie yra naudojami daug rečiau.

Krautuvų rūšys pagal kėlimo įrangos vietą

Pagal tai, kurioje pozicijoje yra sumontuotos keliamosios šakės, krautuvai yra skirstomi į: šoninius ir priekinius (frontalinius). Priekinio tipo krautuvuose kėlimo įranga sumontuota priekinėje mašinos dalyje, o šoninio tipo - šoninėje dalyje. Pastarieji geriausiai tinka ilgų krovinių transportavimui arba ten, kur yra ribotas plotis (siauri tarpai pravažiavimui).

Krautuvų rūšys pagal keliamąją galią

Be visa to, dar viena savybė, kuria skiriasi sandėliavimo technika, yra jos kėlimo galia (savybė atlaikyti tam tikrą maksimalų svorį). Skirtingų gamintojų ir modelių krautuvų keliamoji galia varijuoja nuo 500 kg iki kelių ar net keliolikos tonų. Dažniausiai sutinkami 1,5-3,5 tonas keliantys įrenginiai. 

Krautuvų rūšys pagal ratukų skaičių

Krautuvai gali turėti tris arba keturis atraminius ratukus. Tris ratus turintys krautuvai pakelia mažesnius svorius ir yra ne tokie stabilūs.
 
Atsižvelgiant į krovinio masę, gabenimo vietą (lauke ar patalpose) ir reikalingą manevringumą (galimybę judėti siauruose koridoriuose) galima geriausiai išsirinkti optimaliausią techniką. O esant abejonėms, rekomenduojama konsultuotis su krautuvus parduodančių ir nuomojančių įmonių atstovais.

Aistė Bielinė
 

Reklama