NAUJIENOS

SAM naikina per karantiną galiojusią prievolę savivaldybėms dėl žmonių pavežėjimo

Kategorija:

Miestas:

Naikinamas karantino metu galiojęs įpareigojimas savivaldybėms organizuoti transportą žmonėms, vykstantiems į karščiavimo kliniką ar grįžtantiems iš jos. Tai nebe privaloma. Visgi gyventojai, neturintys galimybės atvykti į karščiavimo kliniką savo transportu, ir toliau galės kreiptis į savivaldybę dėl pavežėjimo, o savivaldybė ieškos galimybių, kaip šią paslaugą suteikti.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad karščiavimo klinikose su gydytojo siuntimu priimami 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8 ⁰C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), turintys bent vieną iš toliau nurodytų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą. Čia jiems atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusą (COVID-19).

Į karščiavimo klinikas registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šis gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priima sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Čia atvykus, žmonėms neleidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi reikia turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikia padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu yra susisiekiama ir sutikrinami atvykusio duomenys.

Langą žmogus turi pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašo. Tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Žmogus gali užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Karščiavimo klinikose pacientams atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis gali būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias sergančiuosius koronavirusine infekcija.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama