NAUJIENOS

,,Šaltinio” progimnazija prisijungė prie Globalaus švietimo savaitės

Kategorija:

Miestas:

Lapkričio 18-24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje buvo rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Jos tikslas – skatinti mokyklų bendruomenes atkreipti dėmesį į darnų gyvenimo stilių, gilintis į 17 Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. Šiais metais didelis dėmesys skiriamas klimato kaitai.

 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje visą savaitę mokiniai priėmė iššūkius: pamokos be vadovėlių, pamokos be popieriaus, pamokos be suolų, pamokos kitose erdvėse, diena be telefonų ir t.t. Pamokų metu mokiniai kalbėjo apie darnumą, klimato kaitą ir žmogaus įtaką klimatui.

 Aštuntokai ir septintokai geografijos pamokų metu kalbėjo apie žmogaus įtaką klimatui, diskutavo, kokiais realiais darbais gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo patys, kuo gali prisidėti šeima, mokykla, savivaldybė, Vyriausybė. Mokiniai taip pat dalyvavo internetinėje nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje.

8 klasių mokiniams vieną dieną anglų kalbos pamokos vyko netradicinėse erdvėse, kitą dieną – be vadovėlių ar visai nenaudojant popieriaus. Mokiniai klausėsi žymių žmonių kalbų apie klimato kaitą, diskutavo, atliko įvairias užduotis dirbdami poromis ir grupėmis, priėmė sprendimus, kaip galėtų prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo.

Aštuntokai vieną dieną mokykloje praleido ir be mobiliųjų telefonų. 

5e klasės mokinys Gediminas Šlepavičius atliko ir pristatė tiriamąjį darbą-projektą „Mūsų šeima rūšiuoja atliekas“, kurio tikslas – išsiaiškinti, kiek šeima per savaitę išmeta atliekų, kokių susikaupia daugiausiai. Klasėje mokiniai diskutavo, kaip galima sumažinti atliekų kiekį ir apsisprendė į parduotuvę neštis savo drobinius maišelius prekėms, nepirkti prekių, kurios kelis kartus įpakuotos ir kurių pakuočių negalima perdirbti,  pirkti mažiau maisto produktų.

7d klasės mokiniai klasės valandėlės metu gilino žinias apie atliekų rūšiavimą.

Tauragės rajono savivaldybės administracija

 


21-a leciono (pamoka)

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama